Útulný venkov a podzimní nádech vytváří správnou kombinaci pro vytvoření pohodové atmosféry

Podzim nabízí plno skvělých barviček a dekorací pro vytvoření pocitu tepla a pohodlí. Zemní jantar, pálená oranžová, žlutá či bohatě červená jsou barvy, které oživí interiér a vytvoří neodolatelné kouzlo podzimu i u vás doma.

Základem vytvoření podzimního interiéru jsou bytové textilie, které přináší prvky útulnosti. Použít lze odstíny červené, rezavé, purpurové. Tyto odstíny dobře fungují společně s robustní, zemitou keramikou i dekoracemi, které najdete volně v přírodě – stačí si vyjít na procházku a přinést si domů větvičky, ale i ovoce či zeleninu.

Jak vytvořit kouzelnou atmosféru

  • Pro vytvoření domova, který působí nanejvýš útulným dojmem, je vhodné využít vzorů, jako jsou kytky, ale i lesní motivy a zvířata. Chybět by neměla vlněná deka, nadýchané polštářky, hebké a na dotek příjemné koberečky.
  • Výtečnou dekorací je i namísto klasické vázy použitý džbán s větvičkami. Vedle nešlápnete ani s rustikálními koši naplněnými jablíčky z vaší zahrádky. Takovéto podzimní dekorace si můžete vyrobit snadno a rychle. Jsou krásné i účelné.
  • Klasickou misku na ovoce schovejte a použijte košíky. Na stůl postavte třeba skleněnou zavařovací sklenici omotanou jutovým provázkem a místo kytky do ní vložte kytici z listí, které posbíráte cestou domů. Vhodnými materiály jsou také keramika a dřevo.
  • Z různých listů si můžete vyrobit i dekoraci na stěnu. Každý jednotlivý list přilepte na tvrdý papír a z těchto pak vyskládejte jeden větší obraz.

Lucerničky

Lucerničky jsou módní a hodí se do jakkoliv zařízeného bytu. Stačí jen přizpůsobit stylu. Případně můžete použít svícen a klasické obyčejné svíčky budou pro venkovský styl tím pravým ořechovým. Nezapomínejte, že v jednoduchosti spočívá krása.

Obrázek: countryliving.com