Užitečné finanční tipy pro matky samoživitelky

Matky samoživitelky jsou úžasné bytosti, které dělají práci dvou rodičů. Vychovávají děti, pečují o domácnost a chodí do zaměstnání. Nicméně zvládat práci za dva a ještě se ohánět za každou korunou, je hodně tvrdý boj. Jeden příjem je na pováženou. Přinášíme vám tipy, které vám mohou pomoci zpříjemnit a zlepšit finanční stránku.

Získejte kvalifikaci

Všichni víme, že čím více kvalifikací člověk má, tím lépe se shání práce. Mimo to získání certifikátu umožní i podnikání. Někdy není zbytí a člověk musí usednout do studentských lavic, ale také existuje možnost absolvovat určitý kurz či školu online. Bohužel ne příliš dobrou zprávou je, že je potřeba studovat ve volném čase, kterého matka samoživitelka moc nemá – o víkendech anebo po nocích. Není to však na vždy a může vám to otevřít brány do světa nových možností. Výhodnější to z tohoto pohledu mají maminky, které jsou ještě doma s menšími dětmi. Využijte tedy mateřskou dovolenou ke studiu a seberealizaci.

Inventura výdajů

Zkontrolujte velmi pečlivě, za co vám odchází veškeré platby a zjistěte, zda není někde možné třeba snížit splátku, odhlásit odběr zbytečných časopisů, dělat si manikúru doma namísto v salónu apod. Tento bod nemá mnoho maminek rádo, ale když se skutečně zaměří na výdaje zjistí, že ještě alespoň něco málo ušetřit jde. Neříkáme, ať se vzdáváte všeho. Také je potřeba trochu žít. Ale stanovte si priority a zjistěte, kde plynou případné zbytečné výdaje. Mnohdy je možné po dohodě snížit splátky úvěrů či pojištění.

Další výdělek

Možná si teď říkáte, že by vás museli naklonovat, protože už teď toho máte tolik, že není možné najít si další práci. No vždyť po vás ani nikdo nechce, ať chodíte z práce do práce. Ale další příjem si lze do budoucna zajistit různě. Domácím prodejem kosmetiky, doplňků stravy, čajů a mnoho dalšího. Případně můžete psát články o volném víkendu, pak je prodávat na internetovém trhu, překládat texty, starat se někomu o e-shop, radit s tím, co perfektně umíte. Možností je spousta. Jsou maminky, které ve volném čase šijí, háčkují, korálkují, a pak své výrobky nabízí k prodeji.

Odkládejte bokem

Ukládat byť by maličké množství financí bokem by měla být pro vás priorita. Mít našetřeno bokem pomůže s klidnějším spánkem. Pokud navíc nemáte nikoho, kdo by vám v nouzi pomohl, je taková úspora našetřených peněz bokem úplnou nutností.

Obrázky: pixabay.com