V jednoduchosti je krása. Tohoto hesla se můžete držet i při stavbě a zařizování domu

Postavit si dům na venkově a žít jednoduchý život je snem mnoha lidí. V Kanadě na to šli trochu jinak. Útulný rodinný domov se tam rozhodli vytvořit z kamenného domu z roku 1963. A podařilo se jim to. Exteriér působí velmi klasicky. Má sedlovou střechu, střešní okna a kamenný obklad. Uvnitř se ovšem dočkáte příjemného překvapení, které bylo také cílem celé rekonstrukce.

Správné místo a atmosféra je základ

Tradičně vyhlížející dům se nachází na velkém pozemku, který má téměř 600 metrů čtverečních. Celý pozemek je ohraničen stromy a keři a dvůr proto působí velmi přirozeně a intimně. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o budovu na samotě, ale to není vůbec pravda. Ve skutečnosti se za 30 až 40 minut jízdy autem dostanete do Montréalu.

Klidné sídlo, které se nachází blízko velkého města je ideální pro rodiny podnikatelů a obecně zaměstnanců, kteří jezdí denně pracovat do druhého největšího města Kanady. Pro někoho, kdo chce své rodině dopřát klidné víkendy a poklidný život na obecné rovině, tak si tento jednoduchý domek musí zamilovat. Jen si bude muset připravit 380 000 dolarů.

Vstupte do ráje klidu a pohody

Hned za vchodovými dveřmi se skrývá část kamenné podlahy, která přechází v dřevěné parkety. Prvního, čeho si ve vstupní hale zaručeně všimnete, není přitom jen kamenná podlaha, ale také obrovské dřevěné schodiště, které je samo o sobě uměleckým dílem. Z jedné strany schodiště poté najdete kouzelnou kuchyň. V najdete mimo jiné:

  • centrální ostrůvek s troubou,

  • výkonnou digestoř,

  • linku z dlaždic, které ladí k podlaze,

  • skříňky z tmavého dřeva.

Na druhé straně schodiště najdete logicky umístěnou jídelnu se vchodem na prostornou terasu s grilem. Vedle jídelny se nachází ještě malá místnost s krbovými kamny, kterou lze využívat jako salónek pro návštěvy nebo čítárnu během zimních měsíců.

Mnoho obytných prostor

Dům má dvě ložnice a dvě koupelny. Větší z ložnic je přitom rozdělena na dvě oddělené části, kdy druhou lze využít jako pracovnu. To je velmi praktické, pokud si berete práci i domů, anebo pracujete z domu. Chybět pochopitelně nesmí ani místnost s domácím kinem.

V domě se nachází i třetí ložnice, ale tu majitelé využívají jako hlavní pracovnu. Byl by z ní ale hezký pokoj pro hosty. Podobný domov si zajisté může vybudovat každý, kdo bude mít vhodný pozemek a dobrého architekta.

Fotografie: Véronique Grondin

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]