Získat úložný prostor v ložnici je snadné. Stačí několik úprav postele

Pokud bydlíte v bytě a navíc máte děti, tak jistě z vlastní zkušenosti víte, že úložný prostor mnohdy dochází a že ho není nikdy dost. Proto je nutné k uskladnění všech potřebných věcí použít nejen chodbu, ale často také ložnici. Dnes vám proto přinášíme několik nápadů, jak ve své ložnici vytvořit potřebný úložný prostor, ale jak ji i nadále udržet jako místo, které je prvotně určeno ke spánku a relaxaci.

Postel s úložným prostorem a zásuvné systémy

Jednou ze samozřejmostí by v ložnici měla být postel, která disponuje zvedacím mechanismem. Pod matrací tak vznikne poměrně velký prostor, kam můžete uložit například ložní prádlo, ručníky či sezónní věci, například v létě zimní kabáty a podobně. Pokud ve své ložnici máte postel bez úložného prostoru a v nejbližší době neplánujete její výměnu, vyplatí se investovat do nejrůznějších zásuvných systémů, košů a boxů, které se jednoduše umístí pod postel. V nejzazším případě můžete místo pod postelí vyplnit nejrůznějšími krabicemi

Zvedněte postel na úroveň pódia

Toto řešení je zvlášť účinné ve velmi malých ložnicích. Tím, že postel vyvýšíte, pak pod ní získáte mnohem větší prostor, který se dá využít například jako skříň, police či šuplíky. Na postel se pak bez problémů dostanete pomocí dvou či tří schůdků. Samozřejmě v tomto případě platí všeho s mírou, není žádoucí ani příjemné spát téměř pod stropem.

Čelo postele a prostor vpředu

Pozornost se vyplatí věnovat i čelu postele, z něhož lze vytvořit úložnou polici či police. Police můžete umístit nejen nad hlavu, ale také pod hlavu. Do čela postele se dá totiž poměrně jednoduše vyrobit celý systém zásuvných polic, a vy tak získáte další prostor, například pro uložení knih. Podobným způsobem se dá využít i přední část postele v místě před vašima nohama. I zde lze vytvořit police, kam umístíte například proutěné koše s nejrůznějšími drobnými předměty.

Vytvoření stěny

Pokud máte ložnici jako součást obývacího pokoje, tak je velmi vhodné a elegantní řešení, pokud místo pro spaní od ostatního prostotu oddělíte větším kusem nábytku, dá se říci nábytkovou stěnou. Dnes je nabídka takovýchto stěn velmi široká, a vy tak můžete mít v části, kterou vidíte z postele, například police s knihami, a v odvrácené části, která je součástí obývacího pokoje, různě disponované skříňky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]