Domácí jóga studio: ideální místo na odpočinek po těžkém dni v práci

Jóga zažívá v poslední době velký úspěch a čím dál více lidí tomuto cvičení propadá. Což je jenom dobře, protože jóga má blahodárné zdravotní účinky, jak na fyzické tělo, tak ducha. Krásně se u ní protáhnete a duševně odpočinete. Součástí jógy je i meditace, která se dnes doporučuje v souvislosti se stresem.

Nemusíte vždy čekat a omezovat se pouze na cvičení v nějakém studiu. Jógu si můžete zacvičit i doma. Ať už hned po ránu, odpoledne nebo večer před spaním. Zařídit si domácí jóga koutek není nic složitého, zvládnete to lehce. Nejenže to není nic složitého, naopak jde o velmi příjemný projekt. Jak na to? To vám právě dnes prozradíme.

Ideální umístění je v blízkosti okna

Najděte si doma místečko, kde můžete kdykoliv vytáhnout a rozprostřít jóga podložku. Nemusíte ji mít roztaženou na podlaze permanentně. Výhodou je, že ji srolujete a schováte. Proč zrovna místo u okna? Aby mohlo pronikat sluneční světlo a čerstvý vzduch. Existuje mnoho ásan (jógových pozic), které vyžadují přítomnost slunečního světla.

Zeleň

V blízkosti, kde budete provozovat jógu, by neměly chybět rostliny. Přiblížíte si tak přírodu a budete mít lepší pocit. Kytky působí blahodárně na psychiku a nejen to, jsou to přírodní čističky ovzduší. U jógy je základem správné dýchání. Květiny se postarají o lepší kvalitu ovzduší. Jaké rostliny použít?

Rostliny, které čistí ovzduší – břečťan, lopatkovec, banánovník, tchýnin jazyk, dracéna, fíkus

Rostliny, pro zlepšení nálady – jasmín, levandule, rozmarýn, šťastný bambus, bazalka, růže, kakost, kapradina, orchidej

Dekorace a doplňky

Pokud budete mít možnost zařídit si vyloženě jóga koutek, který můžete využít nejen ke cvičení jógy, ale také kdykoliv na meditaci/relaxaci, nezapomínejte na dekorace a další pomůcky. Může to být soška, svíčky, pro navození uvolněné atmosféry, ale i meditační deka či polštářek s mandalou, jóga bločky apod.

Obrázky: balconygardenweb