Velkolepé plovoucí apartmány s přízemní místností umístěnou pod vodou

Bydlení jako z pohádky. Spojené arabské emiráty, a zejména Dubaj, produkují velkolepé projekty známé pro svůj inovativní přístup a skutečně pokročilé koncepty. Jedním z nejzajímavějších projektů jsou patrně plovoucí luxusní vily, které jsou částečně pod vodou.

Možná už jste viděli překrásné bydlení pod zemí (v jeskyních), domy na útesech, domy postavené v korunách stromů a další zajímavé projekty. Plovoucí luxusní vily, kdy se spodní část nachází pod vodou však patří k poměrně novým záležitostem – od roku 2016. Už jste měli možnost nějakou vidět? Pokud ne, pak jste tady správně.

Plovoucí luxusní vily

Každá vila nabízí prostornou podlahovou plochu o rozloze 1700 čtverečních stop a má tři úrovně, přičemž dvě úrovně se nacházejí nad hladinou.

Horní patro vily zahrnuje sprchu, kuchyňský kout a mini-bar spolu s jacuzzi s okázalou skleněnou podlahou.

Centrální úroveň se může pochlubit prostorným obývacím prostorem obklopeným plně vybavenou kuchyní a jídelním koutem.

Soukromé přírodní akvárium

Hlavní ložnice a koupelna jsou umístěny v hlubinách vody, na nejnižší úrovni pod mořem a nabízí se jedinečný pohled. Ovšem asi to není pro každého, někdo může mít strach.

Všechny úrovně mají okna od podlahy ke stropu, která nabízejí úchvatný výhled na mořský život. Je to vaše vlastní soukromé přírodní akvárium!

Tak co říkáte na takový prázdninový pobyt? Líbilo by se vám okusit dobrodružství a romantiku na plovoucí vile s úžasným výhledem do mořského světa? Nebo byste měli obavu a plovoucí vilu raději vyměnili za něco skromnějšího – třeba chatku někde v horách na čerstvém vzduchu?

Obrázky: architecturendesign