Venkovní kuchyně a její výhody – nejen pro milovníky grilování

Grilování patří k oblíbeným letním aktivitám. Ať už se sejde rodina či přátelé, grilování a zahradní posezení neodmyslitelně k létu patří. Grilovat se nemusí jen maso, ale i některé druhy ovoce, zelenina a sýr. V takovém případě je venkovní kuchyně vítaným pomocníkem.

Mimo grilování je však v případě zahrady možnost připravit na čerstvém vzduchu salát rovnou z darů zahrádky, jednohubky, dezerty a další pochoutky. Přívětivé počasí totiž přímo vyzývá k pobytu na zahradě. Venkovní kuchyně tak umožňuje trávit více času nejen s přáteli, ale především venku na čerstvém vzduchu. V opačném případě budete vše chystat uvnitř domu, dělat si tam nepořádek, nosit občerstvení ven, a poté zase co se nedojí dovnitř. Jakmile jednou okusíte kouzlo venkovních kuchyní, nebudete chtít jinak. Během vaření a přípravy občerstvení i koktejlů se můžete bavit s ostatními a vychutnávat si pobyt na čerstvém vzduchu.

Výhody venkovní kuchyně

Jak jsme již zmínili, nemusíte si dělat nepořádek v domě. Jste stále na čerstvém vzduchu. Nemusíte nosit vše tam a zpět a navíc vám neunikne nic z konverzace. Letní kuchyně je ideálním místem také pro ty, co hodně zavařují a zpracovávají dary své zahrádky. Jak bude vybavená, záleží v podstatě jen na vás. Může mít sporák, troubu, udírnu, spižírnu, dřez s tekoucí vodou, abyste nádobí nemuseli nosit do domu. Samozřejmostí jsou nejen pracovní plocha, ale i nádobí a úložné prostory. V některých venkovních kuchyních nechybí ani lednice, kávovar, varná konev. Zkrátka není nejmenší důvod chodit vařit a připravovat občerstvení dovnitř do domu.

Kam kuchyňku umístit?

To opět záleží pouze na vás a prostoru, který máte k dispozici. Také na tom, kolik jste ochotní do takové kuchyně investovat. Začlenit se dá do zahrady, může být však součástí terasy, pergoly, altánu apod. Vybudovat si jí můžete sami nebo si ji nechat postavit na míru některou ze společností zabývající se realizací venkovních kuchyní.

Obrázek: pixabay.com