Venkovský styl bydlení miluje i Světlana Nálepková

V poslední době se čím dál více domácností vrací ke starým tradicím a pořizuje si nikoliv moderní (až sterilně vyhlížející) domácnosti, ale útulná hnízdečka s letitými kousky z bazaru ala venkov. Kde jinde takové kusy nábytku shánět než z druhé ruky. Říká se mu také nábytek s duší.

Zkrátka nábytek, který už něco pamatuje a rozhodně jde o kvalitu. Ono totiž mnohdy i ty bazarové kusy předčí svou cenou nový nábytek z „papundeklu“. Nic proti levnému nábytku. Protože i ten má své plusy, především u mladých rodin, které si teprve své bydlení zařizují a mají tenký rozpočet. Pojďme se však vrátit ke stylu venkov a bydlení podle Světlany Nálepkové, o které se ví, že je milovnicí originality.

Dřevo a kachlová kamna, která by i Honza záviděl

Pokud byste čekali, že najdete u Světlany moderní kuchyň, obývák a ložnici, není tomu tak. Herečka naopak tíhne ke stylu našich babiček. Tedy ke stylu venkovskému, který je útulný. Taková domácnost opravdu dýchá, žije a cítíte se v ní dobře. Tento styl miluje řada lidí přesto, že do vzhledu babiček má ještě daleko, stejně tak i Světlana Nálepková.

Její největší pýchou jsou kachlová kamna umístěná v obývacím pokoji. A plně funkční, nikoliv pouze rekvizita. Většina si asi hned vybaví pohádku o Honzovi, kterému se ani za nic nechtělo slézt z teplé pece. Divíte se mu? Bytové doplňky včetně podlahové krytiny má herečka ve dřevě, tudíž na vás skutečně dýchne opravdový duch starého poctivého řemesla. To se samozřejmě promítne do pohody, která v takovém interiéru nechybí.

Jak se doplňují venkovský styl a moderní spotřebiče?

Mít domácnost zařízenou ve venkovském stylu včetně kachlové pece neznamená, že člověk nevyužívá možnosti moderní doby. Dnes je však možné myčku nádobí zakomponovat do kuchyňské linky, takže se tváří, že tam vlastně není. Sporák může mít design staré pece a varná konev svým vzhledem připomínat letitý kousek.

Doma určitě nemusíte svítit svíčkami. Ty slouží jako dekorace a zapálit si je můžete pro lepší pocit a relaxaci. I lustr se dá dnes pořídit stylový, že přesně zapadá do venkovského stylu. Ne všechen nábytek musí být z druhé ruky. Stačí pár kousků. Nicméně základem je dřevo, světlé barvy, keramika, kachle, proutěné ošatky, vyšívané ubrusy, polštářky, vlastnoručně šité závěsy a další drobnosti. Především nechybí přírodní materiály, ruční práce a důležitá je špetka fantazie a sami přiložit ruku k dílu. Z takové domácnosti budete mít opravdovou radost.

Obrázek: pixabay.com