Dům u jezera propojil moderní architekturu s nedotčenou přírodou a krásným výhledem

Mít dům u jezera nemusí být jenom nesplnitelným romantickým snem. Může se jednat o realitu. Jako v případě této nemovitosti. Tu najdeme na břehu jezera Steinsfjorden, které se nachází asi 60 kilometrů od města Oslo. A právě tady vznikla zcela unikátní stavba, za kterou je podepsaný Atelier Oslo. Tedy architekti z moderního studia, které ukázalo, jak zajímavě lze propojit dva světy.

Zajímavý křížový tvar domu

Tento dům u jezera zaujme už svým tvarem. Jeho křížové provedení nejenom zajímavě vypadá, ale je také praktické. A to v tom směru, že domem neprochází silný průvan, což kromě jiného napomáhá také udržení příjemné teploty. Dům také zaujme svými unikátními pevnými základy, které jsou z betonu, doplněné ocelovými tyčemi. To proto, že je umístěný na skalnatém podloží.

Nádherný otevřený prostor

Zapomeňte na výrazné dělení jednotlivých místností. Tento dům u jezera je postaven v trendu open space. Tedy otevřených prostor. Díky tomu navozuje pocit ohromné velikosti a umožní, aby byli všichni členové domácnosti, i jejich návštěva stále v kontaktu. Přesto tu nechybí několik prvků, které prostor definují. Hlavně potom zajímavě řešení víceúrovňové podlahy.

Obrovská okna nabízejí dokonalý výhled

Dům u jezera skvěle zapadá do okolní přírody, na kterou může nabídnout i dokonalý výhled. A to nejenom z pozemku okolo domu, ale i z jeho interiéru. To zajišťuje jak jeho optimální poloha a také jeho dobrá orientace, tak to zajistí i to, že v čelní části domu jsou použité velké skleněné tabule, díky kterým dokonalému výhledu nebrání absolutně nic.

Vypadá netradičně

Zajímavé je na daném domě také to, jak netradičně vypadá. Zatímco z jedné strany jsou použity velké skleněné výplně, které dovnitř pouštějí potřebné světlo, tak z části druhé, směrem do svahu, není ani jedno okno, pouze zeď. Díky otevřeným dispozicím však interiér vůbec nepůsobí tmavě.

Fotografie: Atelier Oslo

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]