Tipy, jak dokonale vyčistit spáry v koupelně. Oči budou přecházet z toho, jak září

Fotografie: Depositphotos

Spáry v koupelně jsou známé lapače prachů a nečistoty. Abyste je dokonale vyčistili, vyzkoušejte tento trik. Díky němu budou spáry opět dokonale čisté a jako nové.

Vlivem vlhkosti v koupelně se veškerý prach, který se ve spárách usadí, velmi snadno přemění na odolnou nečistotu, již je těžké odstranit. Nemusíte utrácet peníze za drahé čisticí prostředky plné zdraví škodlivých chemikálií. Ušetřete své peníze i životní prostředí a vyrobte si vlastní čisticí prostředek za pár korun. Budete potřebovat jen pár věcí a vaše koupelna bude opět dokonale čistá a zářit bude jako nová.

Jak účinně vyčistit spáry v koupelně

Aby byla vaše koupelna dokonale čistá, vystačíte si se surovinami, které máte doma. Přestože se drhnutí zcela nevyhnete, bude celkové mytí koupelny pomocí těchto triků mnohem jednodušší a účinnější. Vyzkoušejte jednu z těchto metod.

Použijte bělidlo

Abyste vrátili spárám ve své koupelně původní barvu, připravte si účinný roztok z bělidla. Jednoduše smíchejte bělidlo s čistou vodou v poměru 1 : 1 a pořádně roztok zamíchejte. Následně ho naneste na spáry a nechte alespoň 10 minut působit. Malým štětečkem nebo starým kartáčkem spáry vydrhněte a opláchněte čistou vodou. Alespoň jednou za měsíc tento postup opakujte, aby se vám mezi spáry neusadilo příliš velké množství špíny.

Jedlá soda pro čistou koupelnu

Vytvořit si můžete i vlastní bělidlo. Toho docílíte tím, že smícháte dva díly jedlé sody s jedním dílem peroxidu vodíku. Směs důkladně promíchejte a opět malým kartáčem nebo starým zubním kartáčkem naneste na spáry. Nechte působit alespoň 2 minuty a následně spáry dobře vydrhněte. Následně je omyjte čistou vodou tak, aby byly opět čisté a nezůstaly v nich ani žádné zbytky jedlé sody.

Fotografie: Pixabay

Smíchejte ocet s citronem

Další způsob, jak znovu obnovit původní barvu spár v koupelně a vyčistit usazenou špínu, je pomocí roztoku z citronu a octu. Jednoduše smíchejte půl hrnku prášku do pečiva, přidejte ⅓ polévkové lžíce citronové šťávy, ¼ hrnku octu a 7 polévkových lžic vody. Všechny tyto suroviny v malé misce smíchejte dohromady a zubním kartáčkem naneste na spáry a vydrhněte. V případě potřeby postup několikrát zopakujte.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]