Vylouhované čajové sáčky můžete využít ještě několika způsoby, které by vás možná ani nenapadly. Čajové lístky poslouží jako hnojivo, mohou ale také zmírnit otoky.
Čajové lístky, a tudíž i použité čajové sáčky, jsou praktickými pomocníky na každý den a dají se skvěle recyklovat. Ať už v kuchyni, na zahradě, proti nepříjemným pachům, nebo nechtěným návštěvníkům v domácnosti. Tím je myšlen hlavně hmyz, nikoliv příbuzní. Na péči o matnou kůži nebo dřevo, proti tmavým kruhům pod očima nebo jako kondicionér na vlasy. Pomáhají i tehdy, když to přeženete s opalováním – na spálenou pokožku lázeň z černého čaje velmi dobře funguje. Zmírňuje totiž pálení.
Čaj na opuchlé oči i ke květinám
Použité čajové sáčky mají totiž mnohá využití, která by vás možná ani nenapadla. Co však je mezi populací hodně známé, je použití čerstvě vylouhovaného sáčku od čaje jako obkladu na unavené oči. Anebo zmírnění otoků či kruhů pod očima. Na dvacet minut ulehněte a na zavřené oči si položte zchladlé vylouhované čajové sáčky. Uvidíte, jak se vám uleví. Někdo čajovým sáčkem zklidňuje i pokožku po štípnutí hmyzem.
Vylouhované čajové sáčky mohou také posloužit jako hnojivo. Stačí, když obsah přidáte do konve s vodou. Ke stejnému účelu můžete samozřejmě vzít i sáček čerstvý, ale ve studené vodě ho nevylouhujete. Stejně ho budete muset spařit, aby se do výluhu dostaly všechny užitečné látky.
Díky tomuto triku rozpozná kvalitní med od toho falešného i naprostý laik. Potřebujete jen vodu a sirku
Vylouhované čajové sáčky pohlcují pachy
Teď v létě láká čerstvé ovoce, které máte na misce, octomilky a další drobný hmyz, ale i mouchy a vosy, a dokonce i komáry, píše web DM. Ovocné aroma však lze částečně neutralizovat čajem, a to hlavně černým. Proto na místa, kde ovoce skladujete, položte čajové lístky nebo použité čajové sáčky. Ovšem jen čerstvé. Necháte-li vlhké sáčky v misce na lince, za dva dny vám zplesniví, čímž byste si spíš způsobili škodu. Jestli ovšem pijete čaj každodenně, můžete sáčky pravidelně vyměňovat. Jak se hmyzu v domácnosti zbavit jiným metodami, jsme na BydlímeÚtulně napsali už dříve.
Čajové sáčky lze recyklovat i dalším způsobem. Dokáží pohlcovat nepříjemné pachy, ať jsou v lednici, v obuvi, nebo třeba v odpadkovém koši – i když bude lepší, když zrovna v tomto případě koš raději vynesete, umyjete a vydezinfikujete. A údajně se dají využít při úklidu – jak uvádí web EleganzaPlus, dokáží odstranit i mastnotu z nádobí. Ať už sáčky od čaje využijete v domácnosti jakkoliv, dbejte na to, abyste je někde nezapomněli a nezačaly se vám na daném místě vytvářet spory plísní.
Kam však čaj nesporně patří, je kompost. Musíte ovšem sáček rozstřihnout a obsah vysypat. Kdybyste ho hodili do kompostu celý, moc si neprospějete, spíš naopak. Sáček samotný se zcela určitě nerozloží.
Napište komentář