Vypadá jako zahradní chatka, ale jedná se o plnohodnotný dům z palet

Nejenom nábytek. Tento dům z palet ukazuje, že se dají využít skutečně na cokoliv. Dá se v něm i plnohodnotně bydlet. Na první pohled sice může vypadat jako zcela obyčejná zahradní chatka na nářadí, ale zdání klame. Stačí se podívat dovnitř a je jasné, že se jedná o plnohodnotnou nemovitost, která má být určena i k dlouhodobému životu.

 Nemovitost, která pomáhá

Dům z palet vznikl z jednoho prostého důvodu. Statistiky toho, kolik lidí je v nouzi a nemá kde bydlet jsou až alarmující. Proto lidé z I-Beam Design začali přemýšlet nad řešením, díky kterému by mohl vzniknout dům, ve kterém se dá bydlet, který nabídne vše potřebné, který vyjde na pár korun a je postavený za pár dní. A tak vznikl unikátní dům z palet, které dokáže pomáhat mnoha lidem a rodinám.

Jednoduchá konstrukce

Jak je vidět, dům z palet je skutečně postaven z něčeho, čeho je všude dost a co stačí spojit jenom několika hřebíky a v tu chvíli vznikne sice skromná, ale pro lidi bez domova naprosto vyhovující nemovitost, kterou mohou i delší čas obývat. V tu chvíli můžeme mluvit o řešení, které by dokázalo pomoci mnoha lidem v nouzi, ale třeba i různým uprchlíkům nebo dalším skupinám lidí, kteří musí dlouhodobě žít na ulici.

Skromný, ale praktický

Při pohledu dovnitř je vidět, že dům z palet je sice skromný, ale je zároveň i praktický. Kdo nemá kde bydlet, ten hledá hlavně místo, kde by mohl složit hlavu. A tomu tato forma nemovitosti dokáže pomoci. A to do doby, než se postaví na vlastní nohy. Najde si práci a plnohodnotné bydlení.

Nechybí možnosti vylepšení

Základní dům z palet dokáže podle jeho tvůrců nabídnout i možná vylepšení. Lze ho doplnit třeba o tepelnou izolaci, stejně jako o systémy vytápění v zimě, nebo chlazení v létě. I díky tomu se může stát řešením téměř kdekoliv, bez ohledu na okolní teploty a jejich výkyvy. A kolik stojí? Vzhledem k tomu, že palety jsou často odpadem, tak téměř nic.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]