Vypořádejte se s otravnými muškami v domácnosti jednou provždy

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste někdy bojovali s přemnožením mušek, víte, jak je obtížné se tohoto hmyzu zbavit. K jejich výskytu stačí maličkost, vylitá šťáva, přelití rostlin nebo nevynesený odpad.

Stačí maličkost a v naší domácnosti se mohou přemnožit malé a otravné mušky.. K jejich likvidaci nám postačí pár jednoduchých rad. Než se ale pustíme do boje s nimi, je zapotřebí se ujistit, že jsme správně identifikovali škůdce, se kterým bojujeme. Existuje totiž mnoho druhů hmyzu a na každý je potřeba jiný postup likvidace. Mušky jsou černě zbarvení a mají dlouhé nohy, zatímco octomilky, které naši domácnost také velmi často napadají, jsou hnědé a kulaté. Pokud je největší frekvence hmyzu u našeho odpadu, nejedná se o mušky.

Nejúčinnější jsou kupované prostředky

Nejčastěji používaným pomocníkem, s tímto otravným hmyzem, jsou speciální lepící papíry. Můžete ho pověsit do středu Vaší místnosti, přilepit na okno nebo umístit tam, kde je jejich největší výskyt. Jakmile se muška k papíru přiblíží, přilepí se a postupně dojde k jeho úhynu. Využít můžete také elektrický lapač hmyzu. Slouží spíše pro větší druhy hmyzu, ale i malými muškami Vám pomůže. Elektrický lapač jednoduše pověsíme, zapneme a on již práci odvede za nás. Hmyz k sobě přiláká a následně zahubí.

Fotografie: Unsplash

Využít můžeme také chemického spreje. Specializovaným sprejem je insekticid, při jeho používání je ale zapotřebí zvýšené opatrnosti a to hlavně v případě, že se v domácnosti vyskytují zvířecí mazlíčci nebo malé děti. Vždy se držte pokynů, které jsou na obale uvedeny od výrobce. Při nesprávné manipulaci může totiž dojít k vážnému poškození zdraví. I z tohoto důvodu je lepší při likvidaci volit jiné cesty, pojďme se podívat na možnosti domácího řešení problému s muškami.

Vyrobte si pasti doma

I v boji s muškami ale můžete šetřit Vaši peněženku a pasti si vyrobit z domácích zdrojů. K jedné takové pasti nám postačí jablečný ocet. V malém šálku smícháme teplou vodu, dvě lžíce jablečného octa, lžíci cukru a šest kapek tekutého mýdla. Mušky do této pasti naláká sladká vůně, ale jakmile se do hrnečku ponoří, již nebudou schopny znovu odletět. Hrneček s touto směsí nám stačí umístit do místa, kde pozorujeme jejich největší výskyt a jednoduše počkat na výsledek.

Fotografie: Unsplash

Zaručenou past na mušky vytvoříme i z vína. Použijeme jej podobně jako jablečný ocet, nalijeme trochu vína do sklenice a necháme mušky, aby se do pasti chytily. Čím je víno starší a zatuchlejší, tím je pro mušky lákavější. Využít můžeme také obyčejné svíčky. Pokud zhasneme všechny světla v místnosti a svíčka bude jediným zdrojem, mušky se u ní budou slučovat a postupně se o ní popálí. Nikdy ale nenechávejte svíčku v místnosti hořet bez Vaší přítomnosti.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]