Vyzrajte na blechy u mazlíčků. Zatočíte s nimi díky jednoduchému přípravku

Máte-li domácí mazlíčky, je nutné počítat s tím, že možná častěji než kdo jiný budete bojovat s tím, že ho trápí blechy. Je jasné, že psi nebo kočky prostě nejsou tak čistotní a jejich kožich navíc nabízí lákavý úkryt pro řadu malinkých tvorečků. Mezi nejvíce nepříjemné patří jednoznačně blechy. Ty totiž mohou snadno skákat i na lidi a způsobovat bolestivá a svědivá kousnutí. Jak se blech zbavit přírodně?

Nezapomínejte na prevenci

Nejlepší ochranou před blechami je jednoznačně prevence. Určitě se vyplatí investovat do různých obojků nebo ochranných sprejů, které vám pomohou zabránit přenosu blech na vašeho domácího mazlíčka. Blechy nepřenáší pouze psi nebo kočky, ale často se na vašeho mazlíčka mohou dostat skrze jiné zvířátko – pozor si dejte zejména na kontakt s ježky. Snažte se tedy chodit na vycházky v dobu, kdy je menší pravděpodobnost, že na tyto zvířata narazíte.

Když už je na prevenci pozdě

Pokud jste klikli na tento článek, lze se nicméně domnívat, že je u vás na prevenci už trochu pozdě a akutně řešíte problém s blechami ve vaší domácnosti. I to se může stát a není třeba panikařit. Šíření blech můžete zastavit chytrým krokem. A budete potřebovat jen dvě obyčejný ingredience – šest stroužků česneku a šálek vody.

Česnek jim nevoní

Postup je snadný. V misce vidličkou nebo nožem rozmačkejte česnek na kaši. Je to důležité proto, aby se uvolnily všechny vonné silice. Pokud se vám s tím nechce ztrácet čas, můžete zkusit česnek nastrouhat na jemném struhadle nebo rozdrtit pomocí lisu na česnek. Směs poté dejte do šálku s vodou a nechte den louhovat.

Přes plátýnko poté sceďte a vodu použijte k dezinfekci podlahových ploch po celém domě. Zaměřte se hlavně na místa, kde se váš mazlíček vyskytuje nejčastěji. Povrch ošetřete česnekovým výluhem a nechte minimálně 24 hodin působit předtím, než podlahu omyjete opět čistou vodou. Blechy se u vás už neukážou.

Fotografie: Pixabay