Esenciální olej zatočí se špinavým a páchnoucím záchodem. Směs stačí dát do rozprašovače

Fotografie: Wolfmann / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Vyčistěte jednoduše záchodovou mísu od všech nečistot, bakterií i usazenin vodního kamene. S tímto čisticím přípravkem bude váš záchod během chvilky dokonale čistý.

Čištění koupelny bývá nejméně oblíbenou činností rutinního úklidu. Kvůli vysoké vlhkosti v koupelně a tvrdé vodě může v záchodové míse vznikat vrstva těžko odstranitelných nečistot. K jejich odstranění nemusíte nutně používat silné čisticí prostředky plné chemie, s tímto problémem si dokážou poradit i suroviny z vaší kuchyně. Takto si můžete jednoduše vyrobit vlastní čisticí přípravek do záchodu.

Jedlá soda pro dezinfekci celé domácnosti

Pomocí jedlé sody můžete snadno a bezpečně vyčistit úplně celý dům. Skvěle se hodí k odstranění všech typů nečistot a skvrn, a navíc dokáže pohlcovat nepříjemné pachy. Jedlou sodu oceníte zejména při úklidu kuchyně, koupelny, ale také při čištění koberců a dalších povrchů. Jedlou sodou můžete snadno nahradit spoustu chemických čisticích přípravků.

Co budete k výrobě čisticího prostředku potřebovat

Abyste si připravili přírodní čisticí prostředek do záchodu, nachystejte si k jeho výrobě 50 g jedlé sody, 90 ml kyseliny citronové, 50 g kukuřičné mouky, trochu vody a 25 kapek libovolného esenciálního oleje. V kombinaci s kyselinou citronovou vám příjemnou vůni vytvoří směs s pomerančovou kůrou, levandulí nebo citronovou trávou a mátou. Pro připravenou směs si nachystejte nádobu s rozprašovačem.

Jak vyrobit čistič záchodu

Pro snadné a účinné vyčištění záchodové mísy smíchejte všechny ingredience bez vody. Nejjednodušší způsob, jak všechny ingredience promíchat, je vložit je do uzavíratelného sáčku a silně jím zatřepat. Jakmile máte směs důkladně promíchanou, přidejte 2–3 střiky vody, sáček opět uzavřete a rukama promačkejte, aby se směs spojila. Tento krok opakujte pětkrát až sedmkrát. Pokud vám směs v sáčku příliš nabobtná, otevřete uzávěr, aby se vypustil nahromaděný plyn.

Fotografie: dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Jak vyrobený čistič použít

Jakmile máte hotovo, přelijte výslednou směs od nádobky s rozprašovačem a nastříkejte ji na vnitřek záchodové mísy. Chvíli nechte směs na nečistoty působit a nakonec vše pomocí záchodové štětky vyčistěte. Tuto univerzální čisticí směs můžete použít na všechny druhy nečistot v koupelně i mimo ni. S tímto prostředkem bude celá vaše domácnost dokonale čistá.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]