Máte představu, co vše zvládne drtič odpadů? Je to skvělý pomocník v domácnosti

V našich končinách nepatří ještě drtič odpadů ke standardnímu vybavení kuchyně, jako je třeba myčka nádobí, mikrovlnná trouba, lednice apod. Přesto se vyplatí mít tohoto pomocníka doma. Drtič odpadů si poradí s odpadem, jako jsou drůbeží kosti, pecky z ovoce, slupky a další.

Drtič odpadů je možné instalovat i do starších typů dřezů. A proč je vhodné mít drtič odpadů? Jednak šetříte životní prostředí a nezapáchají vám doma zbytky v odpadkovém koši. Tento praktický a moderní pomocník domácnosti funguje jednoduše. Stačí mokrý odpad shrnout do dřezu a pustit studenou vodu. Zbytky jídel a další odpad se zcela rozmělní, smíchá s vodou, která odteče do odpadu a máte po starostech.

Co vše drtič zvládne?

Poradí si se slupkami z česneku, cibule, brambor, ale nevadí mu ani pecky, skořápky od vajec, kosti a křupky z kuřete, kávová sedlina, květiny, zbytky jídel, odřezky z masa a mnoho dalšího. Vše, co by jinak skončilo v odpadkovém koši a zapáchalo. Samozřejmě, že do drtiče nepatří hadry z úklidu, houbička na nádobí, drátěnka a jiné předměty. Takto byste mohli drtič zablokovat. Tak či onak se vyplatí opatřit odtok běžným sítkem, ať máte kontrolu nad tím, co vše do drtiče putuje.

Drtič je ekologicky nezávadný

Nemusíte mít obavu, že „splachujete“ veškerý odpad, který se může stát potravu pro potkany. Drtič rozmělní vše, co do něj přijde na kaši, která se smíchá s vodou a normálně odteče, tudíž není možné, že by se odpadky staly potravou nezvaných hostů. Spíš naopak tím ještě šetříte životní prostředí. Máte-li obavu z nežádoucího zápachu, i to se dá řešit. Drtič odpadů je nutné samozřejmě čistit, vymývat a pro osvěžení lze použít kůra z citrusů případně zakoupit přímo osvěžovače do drtičů.

Jak vybrat správný drtič?

Tak jako u každého zboží i zde existují levnější a finančně nákladnější varianty. Ne vždy musí být ten drahý zaručeně lepší. Proto se soustřeďte na ochrannou manžetu, aby se zbytky nevracely zpět do dřezu, dále pak na materiál drtící komory (hlukový útlum, pevnost a odolnost vůči korozi). Neméně důležité faktory jsou i motor, filtr, záruční doba.

Obrázky: bestgarbagedisposals