Nepoužívaný kufr nemusí skončit na skládce. Vyrobte z něj užitečnou dekoraci do domácnosti

Pokud se na vás usmálo štěstí a vy jste dostali do rukou kufřík z dob vašich prarodičů, rozhodně ho nevyhazujte, ani nikam neuklízejte. Využijte ho a proměňte zašlý kufr v originální ozdobu vašeho domova.

Vyrobte si s námi jednoduchý noční stolek

Nejprve kufřík pěkně umyjte a očistěte. Poté se vrhněte na malování. Nezůstanete jen u jedné vrstvy. Začněte poctivým základním nátěrem. Kufřík můžete nabarvit jak zvenku, tak zevnitř. Pokud by se vám ale více líbilo, aby vnější vzhled byl odlišný od toho uvnitř, udělejte to i tak. Výběr je zcela na vás.

Co budete potřebovat dál?

  • starou stoličku, dveře od skříňky
  • vrtačku

Kufřík chceme „postavit na nohy“. Nejlepším řešením je vzít starou a nepotřebnou stoličku, můžete využít i tu, která se dávala k pianu. I tu můžete nabarvit dle libosti, aby ladila s kufříkem. Aby byl váš nový noční stolek o něco atraktivnější, zkuste na něj přidat trochu zlata.

Obalte vršek nohou papírem a spodky nastříkejte zlatým sprejem. To samé udělejte i s vrškem kufru. Nastříkejte přezky a kování. Do papíru můžete také vystříhat pěkné dekorace jako jsou květiny či šlahouny rostlin.

Nevyhazujte starý nábytek, raději ho znovu použijte

Nohy ze stoličky přidělejte staré dveře od skříňky. To proto, abychom nemuseli vrtat přímo do kufříku. Nyní přidělejte kufřík na stará dvířka. Použijte lepidlo nebo oboustrannou pásku. Pokud chcete, kufřík můžete přivrtat i přímo.

A je to. Váš nový noční stolek je hotový. Hodí se skvěle do každého interiéru, a tak ho můžete postavit zrovna tam, kde se vám hodí. Do dětského pokoje, obýváku nebo do vaší ložnice. Postavte na něj to, co potřebujete mít zrovna po ruce, například budík. A nezapomeňte že i uvnitř máte úložný prostor. Uvnitř ho například můžete přehradit rozřezanými poličkami a uspořádat ho tak, jak potřebujete. Fantazii se meze nekladou.

Fotografie: Shebby-Chic

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]