Vzala nit, lepidlo a tvrdý papír. Vyrobila originální vánoční dekoraci za pár korun, kterou jí budou závidět všechny návštěvy

Fotografie: Depositphotos

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a obchody a reklamy to dávají jasně najevo svými vánočními nabídkami ozdob a dekorací. Ty si lze ale snadno vyrobit i doma a bez velkého utrácení.

Vánoční atmosféra je něco, co miluje skoro každý. Všude vše krásně svítí a v každém městě si najdete něco, co Vánoce hodně připomene. A když do toho začne chumelit, je to jako vánoční ráj. Jenže by to nebyly Vánoce, kdyby domy, byty a různé veřejné prostory nebyly obohaceny o skvělé dekorace a ozdoby, které tomu dodávají ten správný šmrnc. Krásné ozdoby si můžete vyrobit i doma, sami nebo s dětmi, a vánoční atmosféra vás chytne ještě silněji.

Vánoční ozdoby ze šišek nebo kolíčků

K výrobě originální ozdoby na vánoční stromek potřebujete pouze šišky, bílou plsť, lepidlo a dřevěné kuličky, které lze s úspěchem nahradit solnou hmotou. Dřevěné kuličky přilepte k vrchu šišky, budou představovat hlavu. Vznikne tak postavička, jíž můžete přidat vousy, šátek nebo jiné drobné prvky z bílé plsti. Vystačíte si jen se svou představivostí. Po připevnění stuhy získáte ozdobu připravenou k zavěšení na stromek nebo do okna.

S obyčejnými dřevěnými kolíčky si snadno vytvoříte stylové vánoční hvězdy, které se budou krásně vyjímat na vánočním stromečku. Chcete-li je vyrobit, odstraňte kovové sponečky z kolíčků a přilepte je k sobě rovnými stranami. Takto upevněné kolíčky položte do tvaru osmicípé hvězdy a slepte je k sobě. Nakonec přilepte provázek. Hotovou hvězdu pak můžete zavěsit do okna, na vánoční stromeček nebo připevnit na vánoční věnec.

Výroba dekorace z nití a lepidla

Abyste vyrobily tyto jednoduché vánoční dekorace, budete potřebovat jen tlustší nit, lepidlo, štětec, kolíčky a nejlépe časopis nebo tvrdý papír a balónek. Začněte nejprve s papírovou formou, tedy s časopisem nebo tvrdým papírem. Zvolenou variantu „srolujte“ do podoby stromečku a po stranách zalepte, aby tvar zůstal zachovaný. Poté vezměte nit a začněte ji omotávat kolem tvaru. Můžete to dělat skrz na skrz, důležité je, aby forma držela.

Jakmile to budete mít hotové, vezměte štětec, namočte ho do lepidla a pořádně jím potřete hlavně nitě, které jsou u sebe. Je třeba, aby pořádně držely, až se forma vytáhne. Poté nechte lepidlo zaschnout. Až bude proces hotový, opatrně formu vyjměte. Pokud chcete mít kulatý tvar, ten samý postup proveďte s lehce nafouknutým balónkem. U balonku je to po zaschnutí jednodušší, protože ho stačí jen propíchat, aby praskl – gumové kousky potom snadno vytáhnete.

Zdroj: Twice

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]