Snadné zimní dekorace krok za krokem: Díky roli od toaletního papíru lze vytvořit i sněhuláka a trpaslíka

Fotografie: Depositphotos

Zimní dekorace na různé způsoby začínají nevyhnutelně zaplavovat jak obchodní centra, tak i některé domácnosti. Jeden půvabný sněhulák se dá vyrobit jen z kousku kartonu.

Tohle je úžasně jednoduchá dekorace, kterou si může doma udělat opravu každý. Použité materiály jsou totiž naprosto základní, nemusíte nejspíš opatřovat nic navíc. Základem je totiž kartonová rulička od toaletního papíru. K tomu dvojice kuželů, horké lepidlo, látka a barvičky. Ve výsledku jde o vtipnou a zajímavou dekoraci, která u vás na stole či jinde zaručeně přitáhne pozornost. Sněhulák navíc slouží i jako svícen, takže váš domov získá tu správnou atmosféru.

Sněhulák jako svícen

Během Vánoc i na Nový rok ozdobí tento sněhuláček váš domov, aniž by působil moc kýčovitě. Ano, některé vánoční ozdoby to skutečně umí. Potřebujete k tomu kartonovou roli od toaletního papíru, tavné lepidlo, akrylové barvy, třpytky, lepenku, žinylkový drát a svíčku na baterie. Prvním krokem je nanést lepidlo podél jednoho kraje kartonu, nejlépe pomocí lepicí pistole. Nebojte se nechat ho trochu přetéct, šmouhy se v pozdějším postupu budou hodit, viz video.

Dle Cpykami schne lepidlo celkem rychle. Jakmile zatuhne, natřete všechno bílou akrylovou barvou. Právě přebytky lepidla tomu pak dodají lepší vzhled. Podle vkusu lze v této fázi přidat i nějaké třpytky. Z kartonu a pěny vystřihněte hvězdu, obojí slepte k sobě. Okraj zakryjte žinylkovým drátkem, který také přilepíte horkým lepidlem. Sněhuláka pak ozdobte očima, nosem i pusou a karton přilepte na základnu z hvězdy. Navrch přijde už jenom baterie se světlem, můžete doplnit stuhou.

Dvojice trpaslíků

O dekoracích nepíšeme na Bydlíme Útulně poprvé. Web Audina nabízí návod na sněhuláka z provázků, jehož postup výroby je ovšem složitější. K tomu z roličky papíru můžete přidat ještě dva trpaslíky ze šišek. Budete potřebovat šišky, akrylové barvy, dřevěné korálky, kousek flísu a opět horké lepidlo. Přesný návod najdete na videu. Kombinace obou ozdob je sadou, která vypadá skutečně půvabně prakticky kdekoli.

Stará kuchyně ocení nový kabát. Její renovaci podpoří i ošetření barevným lakem

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]