Rodina se s babičkou moc nemazala a jako nové bydlení pro ni vybrali garáž

Fotografie: Depositphotos

Investice do proměny staré garáže na účelné a útulné bydlení se vyplatila. Babička teď bydlí blízko rodině, aniž by přitom tratila na svém soukromí.

Dlouhé desítky let od sebe bydlely téměř 5 000 kilometrů. Když ale matce zemřel její partner, nechtěla ji její dcera nechat bydlet tak daleko zcela samotnou. Rozhodla se pro ni se svou rodinou připravit ubytování ve své blízkosti. A z důvodu nedostatku prostoru přišel na přetřes prostor garáže.

Bydlení v garáži? Proč ne, ale…

Přestavba garáže na obytný prostor se na první dobrou jeví jako skvělé, levné a ne příliš pracné řešení, když se vám zdá váš domov nedostatečně velký. Do určité míry tomu dává zapravdu i výčet na webu TheSpruce, který ale nezapomíná dodat ani nevýhody. Mezi ty jednoznačně patří ztráta úložného prostoru nebo nejistota ohledně návratu takové investice.

Své o tom ví i rodina Monique z Los Angeles, která svou garáž přestavěla na bydlení pro babičku, jíž zemřel partner. Po jeho úmrtí totiž zůstala v bytě v New Yorku sama, což její rodina nemohla v jejích 84 letech dopustit. Zároveň však Moniqe věděla, že dům, ve kterém bydlí s manželem a dvěma dospělými syny, není dostatečně prostorný, aby její matce poskytl to, co potřebuje. Ale garáž, po vhodné přestavbě a poradě se sousedy architekty, už by mohla.

Starší dáma se rozhodla ušetřit výměnou pronájmu za vlastní bydlení. Interiér si zařídila podle svého

Malá, ale se vším všudy

Rodina do přestavby šla s plánovaným rozpočtem cca 2,5 milionu korun, jak uvádí pro web MadlyOdd. Částku však navýšila nečekaná investice do základů a podlahy v garáži, a to o dalších asi 350 000 korun. Kromě tohoto zádrhelu však zbytek přeměny šel podle plánu. Garážová vrata byla nahrazena prosklenými dveřmi, přibyla okna a světlík – díky těmto úpravám tak do prostoru proniká spousta denního světla, jež místnost rovněž opticky zvětšuje a dělá ji vzdušnější.

Své dále udělalo i rozhodnutí ponechat garáž jako jednu místnost, pouze s oddělenou koupelnou pro zachování soukromí. Zbývající prostor pak chytře vyplňuje pohodlná postel, menší kuchyně se základním vybavením, jídelní stůl, pohovka, a nakonec i knihovna s úložným prostorem pro gramofonové desky. Na podobně moderní přestavbu garáže si troufl i mladík, o kterém jsme psali dříve na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*