18letý mladík si vlastnoručně přestavěl garáž na kompletně vybavený byt, čímž zhodnotil i dům rodičů

Fotografie: Depositphotos

Byt z garáže, která se již nepoužívá, si může pořídit skoro každý. Získá se tak obytný prostor, a ještě se navýší hodnota nemovitosti.

Osmnáctiletý Lewis Tattersall z USA se chtěl odstěhovat od rodičů do samostatného bytu. A protože získat byt s minimálními prostředky, jimiž disponoval, nebylo snadné, rozhodl se, že si své první bydlení postaví sám. Získal svolení rodičů k renovaci garáže jejich domu, píší na webu Newly. A sám se do ní pustil, přestože stavební předpisy jsou přísné a musely být dodrženy, aby přestavbu schválila inspekce.

Zahájení rekonstrukce

Rekonstrukci zahájil Lewis, vyučený truhlář, tak, že odstranil starý strop garáže a nahradil ho stropem klenutým – novou dřevěnou konstrukci obložil překližkovými deskami. Pro dostatečně prosvětlený interiér přidal střešní okna. Pak vyboural vrata garáže a s pomocí zedníka zazdili spodní půlku otvoru. Na tuto nově získanou stěnu byl instalován radiátor. Horní část zůstala otevřená a posloužila jako velké okno.

Samozřejmě, že bylo zapotřebí provést řadu odborných instalačních prací. K tomu tedy Lewis najmul instalatéra, aby v nové bytové jednotce instaloval veškeré rozvody nutné pro kuchyň a koupelnu. Elektrikáři zase provedli elektroinstalaci. Nové stěny postavil Lewis z trámků, částečně zateplil a přidal sádrokartonové obložení. Následně zdi vymaloval. Pak položil podlahy z tvrdého dřeva a instaloval bílou kuchyňskou linku se spotřebiči. V koupelně, jejíž stěny obložil mramorovanými dlaždicemi, zřídil WC, umývadlo a sprchový kout.

Bunkr z 2. světové války přestavěli na plnohodnotný domov. Splnili si tak svůj sen

Byt z garáže a jeho vybavení

Do nově zrenovovaného bytu umístil rozkládací dvoulůžko – během dne tuto postel sklopí na zeď, čímž získá prostor a ještě police. Na spaní stáhne lůžko k zemi. Část prostoru vybavil jako obývací kout s rozkládací pohovkou a interiér doplnil svítidly a nezapomněl ani na rostliny. Práce trvaly přibližně půl roku a vznikl nový, příjemný a plnohodnotný byt pro mladého muže. A nejenže získal Lewis vlastní samostatnou bytovou jednotku, ale navíc zhodnotil dům svých rodičů.

@lewistattersall._ Here is the jorney from start to finish for you !! Im going to br s lot more active on tik tok now so any questions or if you want a review ect leave it in the comments? #joinery #garageconversion #4millionviews #thesun #work #hardwork #newhome #19yearsold #home #building #site #work #takingjobson #keepgoing #believe #hardworkpaysoff #trade #onlinemoney #trade #graft #plumbing #plastering #respost #18yearsold #qualitywork #keeppushing #goals #dreambig #bigdreams #privatework #messageme #roofing #studding #fitting #gym #creatine #muscle #youngandhungry ♬ original sound – music?

Rekonstrukce nebytového prostoru na obyvatelný Lewise přímo nadchla. Získal určité zkušenosti a rozhodl se, že je zúročí coby byznys. A nabízí svou pomoc při plánování, přestavbě a zařizování nebytových prostor i dalším zájemcům, jak uvádí web DailyMail. Celou rekonstrukci sdílel Lewis na sociálních sítích a dostalo se mu od sledujících uznání. Je skvělé vidět, že ani mladí lidé se nebojí vrhnout do náročných projektů, na BydlímeÚtulně jsme psali o 14leté dívce, která se pustila do renovace karavanu.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*