Z vysloužilého přívěsu na převážení koní mladík vytvořil plně zařízenou chatu k pronájmu

Fotografie: Boeckmann_horseexperts / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Přestavba přívěsu k převážení koní na obytný prostor vydělala mladíkovi z Irska tolik peněz, že si pořídil ještě jeden. Až ho zrekonstruuje, bude ho také pronajímat.

Jamie Duff, 24letý mladík z irského hrabství Meath, není v proměnách karavanů na obydlí žádným nováčkem. Poprvé se podle deníku TheMirror do přestavby pustil, když se svou přítelkyní ukončili studium na vysoké škole. Rozhodli se přibližně rok cestovat. K tomu účelu zakoupili dodávku Renault a společnými silami ji předělali na malý domek na kolech. Tehdy si Jamie uvědomil, že přestavby vozů na bydlení ho skutečně baví. Během cest si mladík všímal zejména přívěsů pro přepravu koní. A v hlavě se mu začal rodit další projekt.

Pořízení koňského přívěsu k přestavbě

Když snoubenci procestovali kus Evropy a vrátili se domů, Jamie se pustil hned do další akce. Tolik ho rekonstrukce starých karavanů a přívěsů nadchly, že se rozhodl tímto způsobem vydělávat peníze. A tak jeho další přestavbou byl skutečně vysloužilý karavan pro přepravu koní, který získal z druhé ruky v přepočtu zhruba za 100 tisíc korun. A protože pracuje jako grafický designér na volné noze, mohl rekonstrukci věnovat poměrně dost času.

Práce trvaly asi 10 měsíců a celkové náklady přesáhly 600 tisíc Kč. Avšak přepravní vůz pro koně byl proměněný v obytný prostor a připravený k pronajímání. A Jamie ho začal pronajímat na Airbnb až za 170 liber (cca 5 000 korun) za noc. Do chatky se vejdou 3–4 osoby, uvádí web Express.

Zrenovovaný interiér vozu

Nákladní prostor měl rozměry 9 x 2 metry a Jamie věděl, že musí smysluplně využít jeho každý kousek. Před samotnou akcí nastudoval na YouTube metody ostatních renovátorů, kteří vytvářejí obdobné tiny house na podvozcích. A postupoval zhruba stejným způsobem. Když koňský přívěs otevřel, viděl slušně velký prostor, do nějž se dříve při přepravě umístili čtyři koně – každý do svého boxu. Prvním krokem bylo vše z vnitřku odstranit a vůz pořádně vyčistit.

Ke stavbě interiérových stěn Jamie využil OSB desky. Některé z nich nechal v přírodním odstínu, jiné natřel šedou barvou. Tento odstín mají i kuchyňské skříňky. Uprostřed mobilní chatky umístil Jamie koupelnu se sprchou a kompostovací toaletou. I její interiér ladil do šedého barevného odstínu, aby zachoval styl. Koupelna se v otevřeném interiéru stala dělicím prvkem mezi plně vybavenou kuchyní a ložnicí.

Šikovný muzikant si vlastnoručně postavil malý domek. Postaral se i o kuchyni a hudební studio

Úspěch u klientů a pořízení druhého koňského přepravníku

Rekreační chatku na kolech dotáhl Jamie až k neuvěřitelné dokonalosti. A aby mohl nájemcům nabídnout k ubytování i nějaký bonus, nezůstalo jen u interiéru. Venku přidal terasu s barem, stolem a židlemi z jezdeckých sedel, malou zahrádku, barbecue gril, a k tomu i zastřešenou vířivku. Deník WalesOnline zmiňuje, že Jamie byl sám velmi překvapený, kolik lidí se o ubytování zajímá.

Jamie vydělal na koňském boxu, který už je možné nyní nazývat chatou k rekreaci, tolik peněz, že si mohl dovolit přikoupit druhý. Zájem o ubytování ho inspiroval k další proměně. A tak ho teď čeká nová práce. Druhý karavan však postaví v jiném stylu, aby měli zájemci na výběr. A není jediný, kdo přestavuje dodávky a přívěsy na ubytování či domov. Již dříve jsme na BydlímeÚtulně psali i o nákladním voze Coca-Cola přestavěném na útulný domov na kolech.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*