Za vlnami do pražské surf areny

Češi už nemusí za surfem stovky kilometrů k oceánu, zasportovat si od letošního roku mohou i uprostřed kontinentu v pražských Letňanech. Milovníci mořských vln si mohou tuto kratochvíli vyzkoušet v unikátní surf areně. Ta je díky své náročné stavbě vůbec první svého druhu ve střední Evropě.

Za touto sportovně-rodinnou zábavou stojí náročné stavebně-technologické řešení, které žene proudy vody vysokou rychlostí max. 60km/hod. po měkké podložce v důmyslně tvarovaném bazénu a umožňuje tak jízdu na speciálním surfařském prkně. Zasurfovat si tu může každý. První metry si začátečníci vyzkouší technikou bodyboardingu neboli surfování vleže, zkušenější jezdci pak mohou na indoorovém trenažéru pilovat techniku skoků nebo náročných salt.

Unikátní sportoviště – Surf arena

„Jedná se o vůbec první stavbu tohoto typu ve střední a východní Evropě,“ vysvětluje Ondřej Wachal,sportoviště zástupce generálního ředitele stavební firmy VW WACHAL, která stojí za stavbou unikátního sportoviště. Surf arena má dnes za sebou i exhibici mistrů Evropy.

 „Protože je technologie simulující vlny rozsáhlá a aréna poměrně malá, museli jsme ji nakonec umístit otevřenou střechou. Náročný byl především krátký termín na realizaci – stavba byla dokončená za pouhých šest měsíců od prvního výkopu,“ dodává Ondřej Wachal se slovy, že se jednalo o jeden z nejnáročnějších projektů, který firma v posledních letech postavila.