Chata bez hypotéky: Mladý muž se rozhodl pro elegantní řešení, které mu teď každý závidí

Fotografie: Depositphotos

Postavit si bunkr nebo chatrč v lese nemusí být vůbec žádná fuška. A zvládnete to snadno a vlastníma rukama, stejně jako tento šikovný muž.

Může se stát, že se náhodou ztratíte v lese, setmí se a mobilní signál je nedosažitelný, takže možnost někomu zavolat je lichá. Co v takové situaci můžete dělat? Můžete si například snadno postavit chatrč pro přežití a v klidu v ní strávit nadcházející noc. Následující nápad se stavbou se také může hodit, pokud si jen potřebujete trochu odpočinout a vyrazit s přáteli na výlet. Nebo dát dohromady parádní a užitečný bungalov.

Sežeňte si potřebné materiály

Jestliže jste se nechali inspirovat a máte v plánu si tuto stavbu vyzkoušet postavit, budete k tomu potřebovat jednotlivé materiály. Dále je samozřejmostí v první řadě sekera. Ale pokud ji zrovna nemáte po ruce, postačí i nějaký provázek a železný nebo kamenný klín. To druhé bude nutné, abyste mohli děrovat otvory do nosníků.

Pokud nemáte provázek, použijte na vázání liány a úponky. Jestliže jsou příliš tlusté, rozdělte je napůl, protože takto se dá mnohem lépe smyčkovat a půjde vám to snadněji. Nejdůležitějším krokem je nařezat správné množství trámů, tenčích i silnějších. Utvořte rám chýše. Do konců trámů provrtejte otvory a svažte je k sobě úponky.

Už se stačí jen zabydlet

Poté, co dům stojí, lze pomocí trochy bahna nebo jílovité zeminy postavit dobrou pec, abyste si měli kde ohřát ruce, případně i nějaké to jídlo. Chatrč si pak můžete dodělat podle sebe. Lze si uvnitř zhotovit z velkých listů „postel“ nebo si můžete udělat příjemný táborák. Není to samozřejmě vůbec žádný luxus, takže pokud máte rádi své pohodlí, toto zřejmě nebude pro vás.

Je až k neuvěření, jak jednoduché je postavit si takový skromný malý bungalov. Můžete si ho postavit kdekoliv, klidně v lese nebo i doma na dvoře. Pomocí hlinité zeminy si snadno vyrobíte i květináče, ale to je možná na takovou chatrč zbytečný luxus. Díky internetu můžete najít spoustu možností, které se vám mohou na takové situace hodit.

Zdroj: The Sun

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]