Zapomeňte na linoleum. Vinylová podlaha nabízí mnoho výhod

Fotografie: Freepik

Vinylová podlaha se stává jednou z nejoblíbenějších forem podlahových krytin. Existuje totiž hned několik výhod, které si zákazníci uvědomují a přiklánějí se při rekonstrukci nebo vytváření nového bydlení k této volbě.

Cena jako rozhodující faktor

Pokud si přejete obléci své bydlení do nového kabátu, ale nemáte peníze na rozhazování, je vinyl trefou do černého. I přes svou dokonalou podobu totiž není finančně nákladný jako například dřevo nebo kámen, i když tyto materiály někdy dokáže perfektně imitovat.

Materiál nabízí i spoustu dalších výhod:

  • Tepelná izolace
  • Snadná výměna
  • Jednoduchá úprava velikosti dle typu prostoru
  • Široký výběr dekoru
  • Tlumení zvuku

Vinyl versus linoleum

V těchto materiálech je zásadní rozdíl. Zatímco linoleum se prodává smotané v roli, vinylové dlaždice jsou prodávány po jednotlivých dílech. Mohou mít také různou tloušťku, udržují v domácnosti teplo a jsou velice odolné.

Fotografie: Freepik

Pokládání dílů je velice jednoduché. Některé typy jsou samolepící, jiné se připevňují pomocí speciálního lepidla. Podkladem může být dřevo, beton, ale i překližka.

Snadná a rychlá manipulace

Lepidlo zasychá déle, a proto je možné vinylový díl odstranit a znovu nalepit, pokud při práci uděláte chybu. Některé druhy vinylových podlah jsou vybaveny systémem zámků, díky čemu jednotlivé díly lépe drží pohromadě.

Čištění a údržba dlaždic

Vrchní ochranný nátěr zajišťuje, že budete moci dlaždice v budoucnu čistit dle libosti. Jsou odolné proti vlhkosti, snesou mnoho typů čisticích prostředků a v případě vážného poškození se dají velmi snadno vyměnit za nový kus.

Právě z těchto důvodů se jedná o ideální podlahovou krytinu do kuchyně, dětského pokoje, ale třeba i sklepa, kde budete mít jistotu, že nedojde k jednoduchému poškození.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]