Zbavte se mravenců, kteří ničí zahradu nebo domácnost a navíc ušetřete tisíce za chemické prostředky

Zdroj fotografie: Unsplash

Mravenci jsou velmi užitečný hmyz, protože díky nim dochází k pročištění půdy. Pokud se nám však objeví v domácnosti, nebo na našem oblíbeném záhoně, radost z nich mít nebudeme. Naučte se s nimi účinně bojovat.

Mravenci v domácnosti velmi rychle najdou pro ně nejvhodnější zdroj potraviny a ve velkém počtu se zde usídlí. Postupně kontaminují i okolní jídlo. Podobný dopad mají také ve venkovních záhonech, kdy postupně svojí velkou koncentrací kontaminují a zahubí kořeny rostlin. Mnoho lidí v případě jejich objevení sáhne po insekticidech. Jejich používání bychom se ale měli vyhnout, mohou škodit nejen nám, ale i našim domácím mazlíčkům. Pojďme se raději podívat na přírodní metody, jak se škůdci bojovat.

Káva neslouží jen jako oblíbený nápoj

V případě přemnožení mravenců na zahradě se nebojte na pomoc použít obyčejnou kávovou sedlinu. Pokud ji totiž vylijeme na místo, kde se mravenci vyskytují, spolehlivě je tak odlákáme. Nemohou totiž vystát její vůni. Kávová sedlina je ideálním pomocníkem pokud jsou napadeny Vaše růže. Spolehlivým pomocníkem je také jedlá soda, sůl nebo ocet.

Fotografie: Unsplash

Pokud nejsme milovníky kávy, můžeme využít slupek od pomerančů. Obsahují totiž látky, které jsou pro mravence přímo toxické. V boji proti mravencům můžeme použít celé slupky, mnohem lepší ale bude pomerančovou kůru nastrouhat. Mravenci totiž menší částečky kůry odnesou do mraveniště a toxická látka otráví nejen pár jedinců, ale rovnou celou kolonii.

Můžeme se vydat i voňavou cestou

Na pomoc v boji s otravnými škůdci si také můžeme vzít koření, které je známé svou pronikavou vůní. Skvělou práci v tomto případě odvede skořice, hřebíček, pepř nebo chilli paprička. Pokud máte mravence v domácnosti, umístěte do skříněk a zásuvek bobkový list. Jeho vůně nebude nepříjemná pro Vás, na mravence ale bude působit přímo odpudivě. Pomoci nám může také levandule.

Fotografie: Unsplash

Můžeme si připravit také speciální česnekovou vodu. Česnek je koření, jehož intenzivní aroma není příjemné ani mnoha lidem. Mravence přímo odpuzuje. Na česnekovou vodu nám postačí několik stroužků česneku, které jednoduše oloupeme, rozdrtíme a necháme ve sklenici s vodou po dobu minimálně 24 hodin. Poté směs přecedíme a povaříme 15 minut. Jakmile nám směs vychladne, nalijeme ji do rozprašovače a aplikujeme na místa, kde se mravenci vyskytují.

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]