Zbavte se mravenců v domácnosti jednou provždy. Pár jednoduchých fíglů a bude po problému

Fotografie: Freepik

Objevili jste doma mravence? Vězte, že jeden určitě nebude. Tam, odkud přišel, je jich stoprocentně mnohem více. Ale nepropadejte panice.

Vidíte mravence jak si pochodují po vaší kuchyňské lince nebo putují po okenním parapetu? Zjistěte, odkud se rojí a zbavte se jich pomocí jednoduchých kroků. V první řadě je samozřejmě velmi důležité zjistit, co mravence ve vaší domácnosti tolik přitahuje. Je to kapka medu nebo zbloudilá špinavá lžíce?

Vypněte jim trasování

Věděli jste, že mravenci hledají potraviny pomocí feromonů? Tyto feromony za sebou nechávají stopu, po které se mohou vydat ostatní mravenci. Pokud tedy budete pouze zabíjet mravence, které spatříte, nezbavíte se jich. Budou přicházet noví a noví. Důležité je zničit jejich stopu. To můžete udělat směsí vody a octa. Stačí naředit jeden díl octa a tři díly vody. Tuto směs pak nastříkejte na všechna místa, kde jste mravence viděli.

Fotografie: Freepik

Pokud chcete i dále mravence eliminovat, smíchejte mátový nebo levandulový olej s vodou a směs nastříkejte na parapety a zárubně. Tyto vůně mravenci nenávidí. Pochopitelně vám stejně poslouží i chemické přípravky, ty však nebudou vonět ani vám. Kdežto levandule či máta váš byt nádherně provoní. Chemické přípravky navíc mohou být nebezpečné pro vaše děti či domácí mazlíčky. Olej nikomu neublíží.

Jak se zbavit venkovních mravenců?

Tito mravenci se obvykle schovávají do poškozeného nebo mokrého dřeva. Proto zkontrolujte veškeré dřevo včetně pařezů nebo poškozených stromů na vaší zahradě. Nezapomeňte ani na zahradní nábytek a jakékoli další dřevěné konstrukce. Až najdete hnízdo, nalijte do něj vroucí vodu. Případně použijte venkovní chemický přípravek.

Fotografie: Freepik

Nezapomeňte také co nejvíce ztížit mravencům přístup k vašemu domu. Větve by se neměly dotýkat fasády nebo střechy. Vhodné je také utěsnit všechny vstupní body do domu. Tedy dveře a okna. Potraviny jako med, cukr a javorový sirup ideálně uchovávejte ve vzduchotěsných nádobách nebo pevně zabalené do fólie či plastového obalu. Pravidelně doma čistěte nejen povrchy, ale také podlahy a skříňky od drobků z potravin. A nezapomínejte pravidelně vynášet odpadky.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]