Díky tomuto triku na pavouky v domácnosti zapomenete. Tato geniální past se o ně postará

Fotografie: Depositphotos

Pavouci v bytě někomu vůbec nevadí, mnozí navíc věří, že přinášejí do jejich domu štěstí. Ale těch, kteří se pavouků bojí nebo štítí, je převážná většina.

Pavouci jsou běžnými obyvateli domovů a mnoho lidí hledá způsoby, jak se jich zbavit bez použití škodlivých chemikálií. Někdo se jich štítí, jiní skutečně bojí, někomu vadí představa, že by po nich mohl pavouk lézt ve spánku. A pak ty pavučiny… Většinou někde u stropu, kam ani nedosáhnete. A když to zkusíte, podaří se vám pavučinu, plnou prachu, rozmáznout po stěně. A můžete znovu malovat. Těch, jimž jsou pavouci opravdu příjemní, je jen hrstka.

Vyžeňte pavouky přírodními prostředky

Hledáte-li přírodní metody, jak se zbavit pavouků v domácnosti, tak vězte, že existuje několik účinných řešení. Jedním z nejpopulárnějších je použití vinného octa, který je pro lidi neškodný, ale jeho kyselá vůně je pro pavouky velmi nepříjemná, uvádí web DomekIOgrodek. Smícháním stejných dílů octa a vody vytvoříte sprej. Ten pak můžete aplikovat na místa, kde se pavouci často vyskytují. Jsou to většinou okna, dveře a další vstupy do bytu, ale podívejte se třeba i za gauč či jiný nábytek. Temná zákoutí pavoukům vyhovují, neboť si tam mohou v tichosti snovat svoje pavučiny.

Další oblíbenou metodou je použití esenciálních olejů. Může to být bazalka, levandule, máta peprná nebo eukalyptus. Buď je přidejte do difuzéru, anebo je vatičkou aplikujte přímo na strategická místa. Případně použijte rovněž rozprašovač. Odpudivé je pro pavouky také citrusové aroma. Tak na kontaminovaná místa můžete ukládat slupky od citrusů a pomerančů. Jakmile však uschnou, ztrácejí efekt. Dalšími účinnými repelenty jsou jedlá soda a tabák.

Po ovocných muškách nezbyde ani stopa. Hravě je odpudí i jablečný ocet a přípravek na mytí nádobí

A hlavně – nezabíjejte je!

K tomu, abyste udrželi pavouky mimo svoje teritorium, poslouží také pravidelný úklid a odstraňování pavučin, radí web NášDům. Možná byste mohli ucpat i různé škvírky a otvůrky, jimiž by se pavouci mohli dovnitř bytu dostávat. I když oni si nejčastěji přijdou opravdu dveřmi a okny. Zabíjet byste pavouky neměli. Mějte na paměti, že i oni jsou důležitou součástí ekosystému a pomáhají redukovat obtížný a škodlivý hmyz. Kdo z vás viděl pohádky Mrňouskové, ten ví, že mouchy jsou mnohem horší než pavouci.

Obzvlášť na venkově je pavouků v domě plno
Fotografie: Pixabay

Takže když najdete pavouka ve vaně nebo někde v koutku na podlaze a opravdu ho nesnesete, naberte ho na lopatku a vyneste ven. Anebo ho nechte žít někde v ústraní. Vždyť on vám pomáhá snižovat množství hmyzu v domě, tedy všechny druhy much, komárů i pakomárů, a kdoví čeho ještě. A tak se pavouci v bytě stávají užitečnými tvory. Jsou však lidé, kteří trpí arachnofobií – pak vyhánějte pavouky z bytu humánním způsobem. Na BydlímeÚtulně jsme rovněž uvedli, jak byste měli zatočit s nepříjemnými komáry.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*