Přírodní odpuzovač pavouků: Vhodným rozmístěním kaštanů vzniká účinná zbraň proti nezvaným návštěvníkům

Fotografie: Depositphotos

Jakmile venkovní teploty výrazně klesnou, začínají se do lidských obydlí stěhovat různí živočichové snažící se přežít do jara. Před nechtěnou návštěvou pavouků vás ochrání kaštany.

Někdo věří, že pavouci nosí štěstí a jejich zabití by jim přivodilo smůlu. Většina lidí se pavouků bohužel bojí nebo jsou jim tito tvorové tak nepříjemní, že je okamžitě vysají nebo rozmáčknou. Málokdo je opatrně odchytne a vypustí z okna ven. Jejich přítomnost ovšem není vždy na škodu. Dokážou si totiž poradit s otravným létavým hmyzem, který zachytí do své pavučiny. Pokud však o pavouky ve svém domově nestojíte, vyzkoušejte tento kaštanový trik.

Proč se pavouci stahují do lidských obydlí

Jakmile je venku chladno a deštivo, pavouci okamžitě vyhledávají suché a teplé místo, kde by mohli přečkat. Pokud u vás mají zajištěný přísun potravy, jen tak se ze svého nového domova nehnou. Přestože jsou pavouci vyskytující se u nás poměrně malého vzrůstu, celkový vzhled a rychlost, s jakou se odněkud nečekaně objeví, z nich dělá odpudivé a strach nahánějící příšery.

Vstupní brány pro pavouky

Pavouci se do vaší domácnosti nejčastěji dostanou přes dveře nebo okna. Zavřená okna ani dveře je přirozeně nezastaví. Ve většině lidí tato stvoření vyvolávají odpor, svou přítomností ale mohou být velmi prospěšní. Živí se totiž mouchami, komáry a dalšími škůdci. I když pavučiny, které po sobě zanechávají, domácnosti zrovna nedodávají pocit čistoty a útulnosti. Pokud vás nebaví neustálý hon na pavouky, použijte k jejich zastrašení kaštany.

Kaštany proti pavoukům

Touto metodou pavoukům nijak neublížíte. Vůně kaštanů je jen udrží co nejdál od vašeho domova. Během krásných podzimních dní můžete procházku využít ke sběru kaštanů, které pak můžete využít nejrůznějšími způsoby od tvorby podzimní dekorace přes výrobu čisticích prostředků až po repelent proti pavoukům. Abyste zastrašili pavouky, jednoduše položte kaštany na parapet okna – tito tvorečci už pak nebudou mít nejmenší chuť se u vás usadit.

Fotografie: Piqsels

Aby byl tento trik ještě efektivnější, můžete do kaštanů vyvrtat malé dírky, díky čemuž se z nich bude vůně uvolňovat mnohem rychleji a intenzivněji. Stejného účinku dosáhnete i s použitím žaludů. Můžete si vyrobit podzimní dekoraci s těmito plody a umístit ji na okno. Zbavíte se tak pavouků, a ještě si parapet hezky ozdobíte.

Zdroj: Recettesplat

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]