Zbavte se špatných návyků a zrychlete váš každodenní úklid. Ušetříte hodiny drahocenného času

Fotografie: Freepik

Všichni hledáme způsoby, jak si úklid usnadnit a urychlit. Věřte tomu nebo ne, postačí vám i pár jednoduchých triků, abyste dosáhli výrazného ulehčení vašeho každodenního udržování pořádku.

Možná jste si vy a vaše rodina vytvořili špatné návyky, které brzdí vaši schopnost vykonávat práci efektivněji. Je čas postavit se těmto nezdravým zvykům čelem a konečně je změnit. Poradíme vám, které to jsou a jak se jich zbavit.

Hromadění papíru

I když už se dnes řada věcí vyřizuje online a papírů je stále méně a méně, přesto se nám doma často hromadí různé písemnosti, časopisy, noviny a letáky. Nedovolte, aby se to stalo – je pak extrémně obtěžující třídit je a zabírají vám mnoho místa.

Určete si proto místo poblíž dveří, kam budete ukládat veškerou poštu, periodika a papírové formuláře. Alespoň jednou týdně si vše projděte a co nepotřebujete, ihned skartujte, nebo vyneste do tříděného odpadu. Nezapomeňte si odkládat všechny důležité dokumenty jako jsou faktury nebo dopisy od úřadů. Namísto skladování papíru ale můžete dokumenty nafotit a skladovat je v elektronické podobě.

Fotografie: Freepik

S čisticími produkty šetřete

Efektivita čisticího prostředku nezáleží na jeho množství. Rozhodně vám tedy nepomůže, když budete nějakého čističe používat příliš – lepší výsledek to nezaručí a zbytečně plýtváte drahým produktem. Použití příliš velkého množství čisticího nebo pracího prostředku může ve skutečnosti způsobit více škody než užitku. Pokud přebytek čisticího prostředku není zcela spláchnut, zbytky se stávají magnetem na nečistoty a jsou také nebezpečné pro životní prostředí.

Uklízíte špinavými nástroji

Logicky nemůžete čekat, že když budete uklízet se špinavými uklízenými prostředky, dosáhnete dobrých výsledků. Pokud například nečistíte pravidelně svou pračku, dočkáte se akorát páchnoucího oblečení plného bakterií. A podobně to funguje i s dalšími úklidovými nástroji. Nezapomeňte tedy pravidelně měnit filtr ve vysavači nebo houbičky a hadříky, které na úklid používáte. Po každém použití si udělejte čas na důkladné vyčištění nástrojů pomocí vhodného dezinfekčního prostředku.

Fotografie: Freepik

Špinavé nádobí ve dřezu

Jak dlouho by trvalo dát špinavé nádobí do myčky místo do dřezu? Asi sami tušíte, že rozhodně ne o moc déle. Jenže lenost je náš nepřítel. Pokud nádobí ponecháte ve dřezu, stává se perfektní živnou půdou pro bakterie a hladový hmyz. Vyškolte všechny členy domácnosti, aby nádobí vložili do myčky nebo jej okamžitě umyli.

Nenosíte přezůvky

Kdybyste si sundali boty pokaždé, když přijdete zvenčí, zabere vám to jen několik sekund, ale ušetříte celé hodiny vysávání. Nemluvě o bakteriích a choroboplodných zárodcích, které se takto dostávají až k vám domů. Není rozhodující, zda jsou boty viditelně špinavé, klíčové je především to, že doma chcete zachovávat čisté prostředí, a to nejde jinak než důsledným přezouváním.

Zdroj: Redakce

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]