Odstraňování parazitů ze zvířecí srsti může být nebezpečné. Naštěstí riziku předchází tekuté mýdlo

Fotografie: Borislav Dopudja / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vyčistěte srst svého domácího mazlíčka od všech parazitů, aniž byste mu poranili kůži či poškodili srst. Takto můžete svého zvířecího společníka snadno zbavit blech.

Není nic nepříjemnějšího než zjištění, že je váš domácí mazlíček zamořen parazity. Kromě vnitřních parazitů se mohou na zvířecím těle objevovat vnější parazité jako klíšťata nebo blechy, kteří se živí krví zvířat. Přítomnost parazitů v srsti vašeho mazlíčka nejčastěji odhalíte až přílišným škrábáním jejich srsti. Abyste zbavili své zvířecí společníky všech parazitů, vyzkoušejte tyto jednoduché triky.

Následky kousnutí blechou

Existují preventivní přípravky, které mazlíčka před bleším kousnutím uchrání. Jakmile se ale blechy do kůže zvířete zakousnou, mohou mu svými slinami způsobit nepříjemné zdravotní potíže. Nejenže jejich přítomnost vyvolává na kůži nepříjemné svědění, ale mohou způsobit také alergickou reakci. Abyste blechy ze srsti svého zvířete odstranili, vyzkoušejte tento osvědčený postup.

Jednejte hned, jakmile blechy objevíte

Po každé procházce byste měli srst svého zvířecího mazlíčka důkladně zkontrolovat. Nejen klíšťata, ale i blechy si může váš zvířecí společník přinést domů. Zvířecí srst poskytuje blechám teplo a krev zase dokonalou výživu. Zvířatům způsobují nepříjemné svědění, které se projevuje častým a intenzivním škrábáním a celkovým podrážděním zvířete. Někdy mohou blechy způsobovat infekce, nebo dokonce přenášet nemoci, a ohrozit tak i vaše zdraví. Jakmile blechy v srsti vašeho mazlíčka objevíte, měli byste se ihned vydat k veterináři.

pes veterina
Fotografie: Freepik

Jak odblešit zvířecí srst

Abyste šetrně, ale účinně odstranili bleší parazity ze srsti svého zvířete, vyrobte si přírodní repelent proti blechám. K jeho přípravě budete potřebovat čtvrt hrnku octa, čtvrt hrnku mýdlové vody, kterou získáte smícháním tekutého mýdla a vody, 1 hrnek vlažné vody a nádobu s rozprašovačem. Do prázdné nádoby s rozprašovačem nejdříve nalijte vodu a nakonec přidejte zbylé ingredience. Roztok důkladně promíchejte a šampon proti blechám máte připraven k použití.

Jak blechy ze srsti odstranit

Nejprve svého zvířecího mazlíčka umyjte vodou a teprve poté na jeho srst nastříkejte vyrobený přípravek. Postupujte opatrně, aby se směs nedostala do očí nebo tlamy zvířete. Nechte směs na srsti působit alespoň po dobu 30 minut a nakonec srst opláchněte čistou vodou. Takto byste měli kožíšek svého zvířete ošetřovat pravidelně každý měsíc. Nezapomeňte také důkladně vyčistit koberce, zvířecí pelíšek a všechna místa, kde tráví nejvíce času, kde by se blechy mohly ukrývat.

Zdroj: Newsmag

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]