Ze svého domu vytvořil téměř za milion korun důmyslnou prolézačku pro kočky

Ti, kteří milují kočky, bývají svým chlupatým kamarádům velice oddáni. Také se traduje, že nebydlí naše kočka u nás, ale my u ní. Úplně doslova toto pořekadlo vzal jistý muž z Kalifornie, který svým chlupáčům přizpůsobil úplně celý dům a udělal z něj jednu obří luxusní kočičí prolézačku.

Schůdky a rampy pro kočky nevynechávají jedinou místnost a jsou dokonce i v koupelně. Osmnáct koček v domě se může zdát jako slušný zdroj zápachu, ale muž si nechal na domě instalovat důmyslný systém odvětrávání, který udržuje vzduch v domě v kondici. A teď se držte. Za celou rekonstrukci muž zaplatil téměř 900 tisíc korun. To už je slušná láska ke zvířátkům!

Obří prolézačka s odvětráváním

Takhle luxusní bydlení by si nechala líbit nejedna kočička. Dům s mramorovými schodišti a dlážděnými podlahami, detaily z masivního dřeva a plný svěžích zelených rostlin působí téměř jako ráj.

Už zvenčí dům působí velmi luxusním dojmem s cestami skládanými z kamenů a zahradou plnou palem. Své luxusní bydlení muž sdílí hned s osmnácti kočkami, které samozřejmě mají své potřeby. Muže nejspíš unavovalo, když mu neustále skákaly po skříních a po televizi, a tak se rozhodl svým miláčkům zařídit prolézačky jaksepatří.

Každá z místností je vybavena různou sadou vyvýšených ramp, ploch, odpočívadel, skluzavek a škrabadel, které jsou přesně přizpůsobené každé místnosti. Vstup na prolézačku je vždy zřízen ze škrabadla a sadou okolních poliček, po kterých chlupaté potvůrky mohou vylézt do výšky a u stropu se pak cesty různě rozvětvují, kříží, stoupají a zase klesají.

Různé římsy, schody, tunely, chodníky i točitá schodiště jsou kočkám plně k dispozici a v každé místnosti je instalováno také odvětrávání, které zajišťuje dokonalou cirkulaci čerstvého vzduchu a odvětrávání případného zápachu.

Koupelna je místem relaxace pro pána i kočky

Za zmínku stojí koupelna domu, která nejenže je obří a luxusní, ale přímo vedle vany stoupá malé zelené kočičí schodiště až ke stropu, kde římsy vedou k centrální platformě umístěné přímo pod stropním oknem – naprosto geniální místo pro líné vyhřívání se na sluníčku svítícího do okna. Vedle vany pak má majitel položenou šedivou sochu kočky, která jako by se chystala skočit do vany.

Svým neuvěřitelným dílem se majitel domu pochlubil na sociálních sítích a jeho fotografie bleskurychle obletěly svět. Tohle je totiž sen každého milovníka koček po celém světě. A každé kočky také. Ještě že kočky neumějí ovládat internet.

Fotografie: The Owner Builder Network

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]