Žena proměnila tři staré pneumatiky ve stylové zahradní jezírko

Když má člověk píli a dobrý nápad jak si postavit zahradní jezírko, nepotřebuje ke svému štěstí žádné služby drahých dělníků a designérů. Stačí použít nějaké předměty, kterých se chtěl někdo jiný zbavit, pár základních nástrojů a trocha zručnosti a trpělivosti na to, aby se začaly dít doslova zázraky.

Jistá žena si vystačila s pouhými třemi vyhozenými pneumatikami různé velikosti, které dokázala transformovat na chloubu svojí okrasné zahrady. Podívejte se, jak to udělala a nechte se jí inspirovat.

Z odpadků stylové zahradní jezírko

Jistá ruská zahradnice vždy snila o tom, že bude mít mezi svými záhonky a květinami krásné zahradní jezírko s rybkami a kosatci. Netrvalo jí dlouho vymyslet, jakým způsobem jej na svůj pozemek dostat.

Využila několik věcí, o které už nikdo neměl zájem, a bez užitku by skončily vyhozené na skládce, kde by jenom znečišťovaly prostředí. Hovoříme o starých ojetých pneumatikách, které žena použila pro vytvoření unikátních malých vodních ploch.

Pneumatiky zabudovala do země a obsypala kameny

Pokud by se vám její nápad líbil, pak vězte, že na něm není nic neproveditelně náročného. Žena využila dvě velikosti gum. Dva kusy z osobního automobilu a jednu pneumatiku z malého traktoru.

Vybrala si vhodné místo a podle velikostí pneumatik vykutala za pomocí rýče a lopaty do země tři díry tak, aby se tam všechna kola bez potíží vešly a jejich vrchní část byla v jedné rovině s okolním povrchem.

Pomocí ostrého nože nebo elektrické přímočaré pilky pak vrchní část pneumatiky odřízněte tak, že zbude spodní kolo a boční plášť. Pneumatiky v zemi pak žena vyložila nepropustnou textilií, aby voda v rybníčcích déle vydržela a nevsakovala se do okolní zeminy. Nakonec soustavu tří rybníčků obsypala nejprve šedivými oblázky a pak i většími kamínky a kameny. Do jejich okolí zabudovala květináče s vodními rostlinami a rybníčky napustila.

Pokud byste chtěli celou stavbu vylepšit, můžete zabudovat přívodní trubky s vodou přímo do rybníčků, abyste se nemuseli dále starat o jejich plnění a dopouštění.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]