Žena roky sbírala drobné mince, které následně využila jako materiál na renovaci podlahy

Běžná podlaha může být ze dřeva, laminátu, lina, nebo na ní může být koberec. Je tu ale ještě další možnost. Šperkařka Kelly Grahamová ze Spojených států se rozhodla uskutečnit projekt, na který dlouhých pět let sbírala mince. Výsledek je ohromující.

Obdivovaná na sociálních sítích

Výsledkem je podlahová mozaika, která vypadá jako z pohádek tisíce a jedné noci. Padlo na ni sedm a půl tisíce mincí a teď zdobí předsíň domu, v němž Kelly bydlí. „Sama jsem si vyrobil jeden každý z penízků, které teď zdobí mou předsíň,“ napsala Kelly nedávno na Facebooku a připojila fotku mozaiky.

Z jejího příspěvku se okamžitě stal hit a sdílely jej davy lidí. Kelly se tak mimo jiné podařilo udělat skvělou reklamu šperkařství, v němž pracuje.

Skvělá zábava pro hračičky

Pokud vás omrzelo nekonečné skládání puzzle nebo hraní si s legem, můžete svou kreativitu zaměřit podobným směrem jako Kelly. Při té příležitosti můžete zkusit ze širokého okolí vysbírat již nepoužívané haléřové mince.

Divili byste se, kolik jich lidé doma stále ještě mají. Mozaika z korunových mincí by se vám mohla prodražit, ale využít můžete také eurové jednocentové mince.

Chce to trpělivost

Vyrábění podobné mozaiky z drobných vyžaduje preciznost a trpělivost. Budete také potřebovat chrániče na kolena, protože při práci budete muset dlouhé hodiny klečet. Výsledek je ale skvělý. Celý postup je naštěstí snadný. Je třeba vyhradit si dostatek času a postupovat podle těchto pokynů:

  • Mince pečlivě očistěte a vyvařte, aby vaše podlaha neměla kovový odér.
  • Vše si předem naměřte a rozplánujte. Rámec obrazce je dobré vyskládat ještě předtím, než začnete lepit.
  • Jednu stranu mince rovnoměrně potřete lepidlem, které by mělo být opravdu dobré, a přilepte ji na místo.
  • Mezi lepením jednotlivých řad je dobré počkat, než předchozí mince zatuhnou.

Fotografie: Camias Jewelry Designs

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]