Žena vzala nafukovací balónek a skořápky od ořechů. Výsledkem je originální váza do obýváku

Doma vyrobené dekorace metodou DIY (Do It Yourself), nebo udělej si sám, jsou nejlepší. Každý kus je naprostý originál, výroba je velmi levná, jednoduchá a můžete tak získat jedinečné dekorace, které vám budou všichni závidět. Přírodní materiály jsou v posledních letech velmi populární a lidé se snaží mít nábytek, podlahy i dekorace v přírodním stylu. Proto vám přinášíme snadný návod.

Zužitkujte každý kousek

Napadlo vás někdy, že skořápky od vlašských ořechů nemusíte hned vyhodit? Skvěle se totiž hodí jako materiál pro výrobu nádherných dekorací. S jedinečnou a krásnou vázou zapojíte svou kreativitu, vyrobíte si skvělý bytový doplněk a ještě ho prakticky využijete! K výrobě přitom budete potřebovat jen:

  • kvalitní lepidlo,
  • balonek,
  • starý časopis,
  • barva a samozřejmě skořápky ořechů.

Začínáme

V první řadě nafoukněte balonek do takové velikosti, jak velkou chcete vázu. Na balonek naneste lepidlo, které zředíte s vodou v poměru 1:1. Starý časopis natrhejte a kousky nalepte na balonek. Pokračujte dál a dál, dokud nebudete mít tři nebo čtyři vrstvy papíru, které zcela zakryjí nafouknutý balonek. Poté nechte lepidlo pořádně zaschnout.

Označte si hrdlo vázy a opatrně ho odřízněte. Společně s tím odstraňte z vnitřku balonek. Poté prsty jemně vytvarujte dno vázy tak, aby dobře stála. Následně si rozmíchejte barvu a začněte s nátěrem. Jako první naneste čistě bílou. Druhá vrstva bude takové barvy, jakou si budete přát. Myslete na to, protože bude mezi skořápkami vidět.

Poslední krok

Až bude barva suchá, připravte si skořápky. Kousky by měly být tak velké, aby se dobře nanášely do tvaru vázy. Pomocí univerzálního lepidla je lepte na připravenou vázu do mozaiky.

Díky tomu vznikne nádherná, jedinečná a ekologická váza, která vás nebude stát prakticky nic. Ošetřit ji můžete akrylovým lakem bez zápachu, abyste své dílo lépe upevnili.

Jak ji využít?

Sloužit vám může hned několika způsoby. Můžete ji vystavit jako samostatnou dekoraci, anebo ji využít jako klasickou vázu. Umístit do ní můžete umělé rostliny, ale i živé květiny.

případě živých rostlin musíte myslet na to, že se stále jedná jen o obal, do kterého nemůžete nic zasadit. Proto ji nechte v původním plastovém obalu, ve kterém si rostlinu přinesete z obchodu. A hned máte doma novou a originální dekoraci podle svého gusta.

Fotografie: AVTV