Život na vesnici v souladu s přírodou. Krásný příběh mladého páru

Někdo by nechtěl život na vesnici za nic na světě. A potom jsou lidí, kteří si jiné bydlení neumí představit. A na jejich příběh se nyní podíváme. Když se Zsófi a Ádám vzali, věděli, že ve městě žít nechtějí. Zatoužili si vypěstovat své vlastní produkty a žít v souladu s přírodou. Proto si vyhlédli staré stavení v malebné vesničce, které by jim tohle všechno poskytlo. Lokalitu cílili do rodného místa Ádáma.

Štěstí a harmonie uprostřed přírody

Chátrající domek o rozloze 40 metrů čtverečních si pár zakoupil v malebné maďarské vesničce Vásárosbéc. Oba byli přesvědčení, že si z něj vytvoří okouzlující místo, kde budou moci v klidu zestárnout. Přidanou hodnotou koupě domečku byla i možnost přilehlého pozemku o veliké rozloze, kde se dalo ledacos pěstovat a chovat.

Rekonstrukce domu

Ještě než se muž a žena nastěhovali do svého nového domova, museli jej podrobit rozsáhlé rekonstrukci. Domek nebyl v dobrém stavu a vyžadoval čas na opravu. Práce na domě byly náročné a probíhaly téměř 2 roky, ale nakonec se Zsófi a Ádám dočkali skvělého výsledku.

Stavení je zařízené velice skromně a je zachován jeho vesnický ráz. Mladí lidé se ovšem nebránili modernizaci, a tak v obydlí udělali taktéž rozvody pro internet.

Interiér je velice malých rozměrů, ale Zsófi a Ádám tvrdí, že i v těchto prostorách jsou velice šťastní. Z malých dřevěných okének se mohou každé ráno kochat dechberoucí krajinou, dýchat čerstvý a čistý vzduch, chodit na procházky do okolní přírody.

Dominantou celého obydlí jsou především úžasná krbová kamna, která mladý pár postavil vlastnoručně zcela nová. Ta jistě zodpovědně zahřejí v chladných dnech. Celkově domek působí příjemným dojmem, kdokoliv by tu jistě nalezl vytoužený klid a pohodu. Je vidno, že na rekonstrukci si muž a žena dali záležet.

Rozrůstání rodiny a kultivace pozemku

Čas tomu chtěl a po rekonstrukci domu se mladí majitelé rozrostli o dva potomky, dceru a syna. A protože zatoužili po tom, aby u stavení bylo ještě více živo, pořídili si dva psy, kočku a malé telátko. Rodina byla kompletní, a tak se chtěla pustit po pěstování vlastních bio produktů, proto zakoupila i okolní rozsáhlé pozemky o rozloze asi 2 hektary. Zsófi a Ádám nyní plánují vzhledem k prostoru v okolí domku vysadit větší množství ovocných stromů a vytvořit tak sady.

Pohodový život v přírodě

Vzhledem k tomu, že mají mladí lidé v okolí domu i rozlehlou zahradu, pěstují si vlastní ovoce a zeleninu. O prostory zahrádky se stará především Zsófi. Ádám každé ráno pečuje o zvířata, která s rodinou na pozemku žijí. Den oběma začíná obvykle v ranních hodinách, a to mezi šestou až sedmou. Po snídani se muž a žena chopí svých činností.

Práce na domě a okolo něj je požehnaně, a tak Zsófi a Ádám pracují až do večerních hodin. Dopřávají si však i volné chvilky a naplno se věnují dětem. Oba mladí lidé tvrdí, že s dcerou i synem tráví v podstatě mnohem víc času, než který by trávili, pokud by žili ve městě. Jsou spolu celý den, i když každý dělá něco jiného. Rodině se splnil sen, žijí spokojeným životem v souladu s krásnou přírodou, která je obklopuje. Večer sice uléhají do postelí unavení z celodenní činnosti, ale za to velice šťastní a mají další velké plány do budoucna!

Fotografie: Rita Turbéky

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]