Malý domek na kolech: Přes jeho skromnost nabízí elegantní a praktickou terasu i skleník

Fotografie: Depositphotos

Pro život v malých domech, často i mobilních, se v posledním desetiletí rozhodlo hodně lidí. Tento má dokonce krytou obytnou verandu a skleník.

Lidé volí tiny house jednak proto, aby snížili finanční zátěž za bydlení, jednak aby žili ekologicky. Dále pak získávají značnou svobodu při cestování, neboť nejsou na nikom závislí. A tak vzhledem k tomu, že popularita těchto tiny house stále roste, jejich stavitelé a designéři přidávají stále více funkcí. Díky tomu se pak mohou majitelé malých domků věnovat téměř všem činnostem, rovnocenně s lidmi, kteří žijí v běžných rodinných domech se zahradou.

Nový druh tiny house

Jedna z amerických společností nabízejících tiny house přišla s originálním konceptem, a to domkem se skleníkem. Nazvala ho The Elsa. Elsa je krásný a útulný domek, který integruje hned několik prvků. Kromě interiéru tento dům zahrnuje i obytné venkovní prostory, což je v tomto případě prostorná veranda, a také skleník. Znamená to, že majitel tohoto typu malého domku se může věnovat zahrádkaření a exteriér celkově víc využívat, uvádí web BuildWithRise.

Malý dům Elsa byl postaven na třínápravovém přívěsu o rozměrech 8,5 metru x 2,6 metru. Vzhledem k tomu, že malé domy na kolech nemají samostatné základy, je do nich ještě potřeba investovat peníze, aby byly dobře ukotveny. Zatímco spousta malých domků je vybavena třeba jen dvouplotýnkovým vařičem, Elsa ve svém půdorysu zahrnuje plnohodnotnou kuchyň s plynovým sporákem a troubou, lednicí v běžné velikosti a flexibilním jídelním stolem.

Na stěny přilepil 10 000 misek. Netradiční způsob výzdoby jezdí obdivovat i sami stavaři

Většina vybavení má luxusní provedení, například pracovní kuchyňské desky jsou křemenné, dřez nerezový, kuchyňská baterie elegantní a moderní. Navíc je všude mnoho úložných prostor. K dalšímu kvalitnímu vybavení lze počítat pračku kombinovanou se sušičkou. Příběh dvou žen, které zvolily pro svůj život malý japonský domek na kolech, jsme na webu BydlímeÚtulně už také psali.

Vše v domku je vyrobeno na míru

Design interiéru je řešen ve skandinávském stylu. Je tam plno výrobků ze dřeva, včetně schodiště do loftu čili podkrovního prostoru na spaní, které je vyrobeno ze dřeva třešňového. V obývacím pokoji je rozkládací pohovka. Úložná řešení v Else jsou naprosto inovativní: skříňky a skryté úložné prostory pod schodištěm, úložný prostor pod pohovkou i u postele, otočná barová deska, závěsná šatní tyč nad pračkou a kóje u umyvadla v koupelně. Také lednička je poněkud zvednutá, aby se pod ni vešla další zásuvka, píší na webu MyPositiveOutlooks.

Malý dům Elsa má vynikající izolaci, což znamená, že je extrémně energeticky úsporný. Ale je třeba zmínit se i o přidané hodnotě exteriéru, tedy o skleníku. S ním je dům propojen již výše zmíněnou terasou. Skleník přispívá ke konceptu zeleného a udržitelného bydlení. Majitelé takového tiny house si mohou vypěstovat vlastní zeleninu i květiny. V přiloženém videu se můžete inspirovat a malý dům s vlastním skleníkem může být útočištěm pro život vašich snů.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*