Prostředek na mytí nádobí lze zmrazit ve formičce na led. Ušetří tak námahu i plýtvání

Fotografie: M.Minderhoud / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Objevte vcelku nevšední způsob využití prostředku na mytí nádobí. Zmrazené kostky čističe vám pomohou s úklidem a odstraněním mastných skvrn.

V každé kuchyni najdete prostředek na mytí nádobí, ale jeho možnosti využití jsou větší, než jste si mysleli. Používáte ho téměř na všechno, co potřebujete umýt, vyčistit nebo vyleštit. Co kdybyste se však dozvěděli, že ho lze i zmrazit a použít jako úžasný čistič v takovémto stavu? Připravte se na neuvěřitelné triky, které vám usnadní práci.

Aplikace prostředku je jednoduchá

Prostředek na mytí nádobí je běžný pomocník v každé domácnosti. Naneste ho na houbičku, nebo smíchejte s vodou a je hotovo. Je to tak snadné, že to zvládne i dítě. Víte však o tom, že prostředek můžete i zmrazit a použít trochu jinak? Stačí ho umístit do forem na výrobu ledových kostek a dát do mrazáku. Ušetříte si tak dost práce i přebytečného plýtvání.

Aplikovat ho pak můžete jednoduše. Stačí vzít zamrazenou kostku do ruky a s ní jako s houbičkou čistíte vše, co potřebujete. Zmrazený prostředek na mytí nádobí je úžasný čistič, který nezanechává škrábance. Skvěle se hodí na čištění pánví nebo trouby, kde potřebujete důkladnou a šetrnou čistotu. Navíc vás zbaví obav z poškrábání povrchů.

Odstraňuje i mastné skvrny

Zmrazený prostředek na mytí nádobí je také skvělou alternativou k drahým čisticím prostředkům. S jeho pomocí snadno odstraníte mastné skvrny na oblečení. Už se nemusíte trápit s těžkými skvrnami na košilích nebo kalhotách. Taková zmrazená kostka funguje na oblečení stejně dobře jako žlučové mýdlo.

Fotografie: Prattflora / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Uživatelé internetu mají skutečně nekonečnou kreativitu. I když prostředek na mytí nádobí v původní podobě funguje skvěle, zmrazené kostky prostředky jsou něčím, co nikdo nečekal. Ať už to byl náhodný objev nebo záměrný experiment, výsledek je ohromující. Nyní máte nový trik ve svém arzenálu. Zmrazený prostředek na mytí nádobí vás překvapí svou efektivitou a jednoduchostí použití. Nechte se inspirovat a zkuste to sami. Možná překvapíte i svou rodinu a přátele novým nápadem na čištění.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]