Dům ze 30. let dostal zcela nový kabát. K drahé proměně přistoupili jako ke slibné investici

Fotografie: Dwxn / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Stavební partneři se rozhodli investovat většinu svých peněz do rekonstrukce starého domu ze 30. let. Podívejte se, jak se jim to povedlo.

Lauren a Lincoln jsou spolužáci z vysoké školy, kteří rekonstruují domy. Ačkoliv před tímto projektem měli již celkem bohaté zkušenosti, tato přestavba se prozatím stala jejich největším počinem. Protočili v ní téměř veškeré své finance, ale risk se jim vyplatil.

Dům s dobrou lokací v Austinu

Lauren s Lincolnem koupili starý a přes deset let opuštěný dům, na jehož zahradě stál ještě jeden samostatný domek. Dohromady za tyto nemovitosti zaplatili 770 000 dolarů (více než 16 milionů korun). Menší domek potřeboval jen běžné údržbové práce, a proto ho opravili jako první a vzápětí separátně prodali za 430 000 dolarů (asi 9,1 milionu korun). I přes tuto finanční návratnost ale museli sáhnout velmi hluboko do kapsy, aby opravili i hlavní dům.

Hlavní dům byl postaven jako bungalov, a to v roce 1939. Z původní podoby si zachoval jen velmi malou část, neboť prošel přibližně v 80. letech rozsáhlou přeměnou, během níž mu přibyla přístavba. Na první pohled bylo zjevné, že dům tvoří dvě části, které jsou odlišné také kvalitou provedení. Lauren s Lincolnem za celkovou rekonstrukci obou nemovitostí utratili přes 520 000 dolarů (více než 11 milionů korun).

Proměna hlavního domu

Aby se z hlavního domu mohl stát ten, který pak Lauren s Lincolnem prodali za 1 550 000 dolarů (téměř 33 milionů korun), musel projít velkou proměnou. Z hlediska exteriéru se jednalo především o přistavění dvou verand, z nichž zadní zároveň posloužila jako balkón pro ložnice v patře. Opravila se střecha, fasáda dostala kamenný obklad, měnila se okna. Pozemek získal moderní design díky kaskádovité zahradě.

Dispozici přízemí domu Lauren s Lincolnem spíše ponechali. Pouze obývací pokoj s krbem, prostornou jídelnu a ohromnou kuchyni vyvedenou v bílém dekoru spojili v jednu vzdušnou a prosvětlenou místnost. Přízemí má pak ještě šatnu, koupelnu, případnou kancelář a hernu pro děti. Do prvního poschodí se vešlo hned několik ložnic a také dvě koupelny.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]