S manželkou koupili přepravní kontejnery a nechali si z nich postavit luxusní dům

Na co se dají využít přepravní kontejnery, kromě transportu zboží? Dá se v nich bydlet. A to komfortně a pohodlně, jelikož se z nich dá postavit unikátní dům. Tato nemovitost je toho důkazem. Má celkem 147 metrů čtverečných a je celá postavena právě z klasických kovových kontejnerů, které dříve na lodích obepluly doslova celý svět.

Příprava byla nezbytná

Jednotlivé přepravní kontejnery bylo pochopitelně nutné připravit. Jak proto, aby mohly být vzájemně propojeny, tak proto, aby mohl vzniknout jednotný dům s propojenými jednotlivými místnostmi, s okny, ale i dveřmi. A tak bylo třeba mnoho řezání a svařování, aby z obyčejných velkých kovových beden mohly vzniknout bloky, ze kterých se později sestaví nový domov.

Jako klasický dům

I když nebyl použitý klasický stavební materiál, tak to neznamená, že tomuto domu něco chybí. Myslelo se například na jeho izolaci, stejně jako zde nechybí ani rozvody elektřiny, stejně jako nezbytné rozvody vody, nebo odvod vody odpadní.

Vše je zde jako v klasickém domě. Jenom jsou základem právě přepravní kontejnery. A tím se zcela jasně liší.

Obložení mu dodalo moderní vzhled

Na první pohled byste netipovali, že byly na stavbu použity přepravní kontejnery. To proto, že dům má moderní obklad, který brání identifikaci samotného stěžejního stavebního prvku.

A také je sestaven tak, aby připomínal spíše moderní nemovitost, než klasickou kostku, jak si někteří představují. Vyrůst tento dům ve vašem okolí, těžko byste tipovali, co je jeho základem.

Prostornost, pohodlí a vše co je třeba

Po nahlédnutí do interiéru je jasné, že nejde o žádné provizorium, ale o plnohodnotné bydlení, které by mohl každý závidět. Uvnitř nechybí prostornost, dostatek světla, všechny nezbytné místnosti od společných po soukromé, stejně jako příjemná útulnost. Tato nemovitost se prostě povedla. A může být inspirací pro toho, kdo by chtěl při stavbě využít něco, co je vlastně nepoužitý kovový odpad.

Fotografie: Killian Chaste

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]