1 pádný důvod, proč zvolit zateplení Rockwool pro váš dům i chatu

Přes hory, přes doly a lesíček, šel dlouze náš malý Honzíček. No zní to jako začátek pohádky, ovšem dnes vám nebudeme vyprávět žádné pohádky, ale holá fakta. Na úpatí slovinské hory Skuta vysoké  2532 metrů stojí překrásná originální dřevěná chata určená horolezcům. Pravděpodobně si nyní řeknete, co má tento fakt společného s článkem o zateplování. Věřte, že mnoho.

Chata, o které jsme se zmínili, vypadá, jako by tam vyrostla z čista jasna. Ovšem opak je pravdou. Na třetí největší vrchol Kamnišských Alp dopravila slovinská armáda části přístřešku za pomocí vrtulníku a určitě její stavba nebyla lehkou záležitostí. Jmenovaná horská chata je zateplená kompletně izolací Rockwool. Tato společnost vyrábí tepelné, zvukové a protipožární izolace z kamenné vlny. Ale zpátky k chatě.

Zateplení Rockwool pro váš dům i chatu

Horský přístřešek a útočiště horolezců se skládá celkem ze tří pokojů a vstupních prostor sloužících pro uskladnění a přípravu jídla. Další velká místnost je společenská a celý objekt uzavírá kompaktní ložnice, kde může naráz přespat až osm horolezců či turistů. Ještě si prozradíme, komu patří velký dík za takovou nádheru sahající téměř do nebe.

Objekt situovaný na okraj skalní stěny navrhli špičkoví slovinští architekti Rok Oman a Spela Videcnik ze studia OFIS. Na pomoc jim přišli také studenti z Harvardské univerzity, kteří vymysleli konstrukci horského příbytku.

zateplení Rockwool 1

Jak je možné, že chata odolává i nepřízni počasí?

Konstrukce chaty je pevně ukotvená k zemi prostřednictvím kovových kloubů tak, aby odolala drsným podmínkám vysokohorského klimatu. Na střechu, podlahu i celou vnější stěnu bylo použito kvalitní tepelné a protipožární izolace ROCKWOOL Airrock ND. Jedině ta je ideální do těchto nesmlouvavých klimatických podmínek s většími teplotními výkyvy a extrémním počasím. Přikládáme video, které vás alespoň částečně vtáhne do tohoto příběhu a věříme, že s přicházejícím jarem i na vás dýchne ještě trochu mrazu.

Zdroj fotografií: 
ROCKWOOL; Anže Čokl, anzecokl.com