3 ikonické kusy nábytku pro zajímavé bydlení

Rekonstruujete byt nebo se stěhujete do nového a netušíte, po čem se poohlédnout dříve? V dnešním článku vám přinášíme tři ikonické kusy nábytku, které by rozhodně neměly chybět v žádném interiéru.

Kuchyně

Kuchyň je čím dál častěji považována za tu část interiéru, kde se všichni scházejí a tráví společný čas. Mnohdy je také zařizována společně s jídelnou či obývacím pokojem, přičemž celý prostor tvoří jednu velkou místnost. Není však nutné zařizovat tyto dvě části vždy ve stejném designu nebo stejném barevném provedení. Je možné a dokonce žádoucí je opticky oddělit.

V módě je nyní venkovský a rustikální styl kuchyní, kde nechybí materiály jako je dřevo, kovářská práce, cihly a kameny. Velké oblibě se těší také trámové kuchyně. Jde o kuchyně, jež nepodléhají žhavým trendům a designům. Vzhled těchto kuchyní je stálý, proto vás budou těšit svým vzezřením i za několik desítek let. Tyto kuchyně jsou vyrobené ze starých trámů, které v sobě ukrývají nějaký ten příběh – co kus, to originál. To je další z důvodů, proč vás taková kuchyň nepřestane nikdy bavit svým vzhledem. Rozhodně je to něco, co neuvidíte u každého. Budete mít doma skutečně krásný a originální kus nábytku.

Kvalitní postel

V současné době není kvalitní postel otázkou pouze zdravého spaní, ale také designu. Postel by měla ložnici vévodit a být v souladu s dalším vybavením. Rozhodnete-li se pro postel ze dřeva, ostatní kusy nábytku bude potřeba vybírat stejně. Neméně zajímavé jsou rovněž postele s čalouněným čelem, kde je využito krásných ornamentálních látek zasazených do zajímavě vyřezávaného dřevěného rámu.

Ušák nabízející pohodlí

Pohodlné křeslo by mělo být součástí každé domácnosti. Přesně takový je ušák – křeslo vhodné na relaxaci a již hezkou řadu let tvoří neodmyslitelnou součást mnoha domácností. S oblibou se mu také říká čtenářské křeslo, a to vzhledem k typu zákazníků, jež si ho nejčastěji pořizovali. Rozhodně jde o neobyčejné křeslo a lze považovat za velmi zajímavý kus nábytku. Kostra by měla být z masivního a tvrdého dřeva.  Ušák ocení především lidé, kteří uvítají anatomické a zdravotně nezávadné sezení.

Obrázek: pixabay.com