5 stylových nápadů, jak zakomponovat moderní černou do interiéru

Černá barva je v poslední době hodně populární a momentálně nahrazuje bílou, která se držela na horních příčkách již několik let. Toužíte-li po výrazné změně, zkuste v interiéru použít černou barvu. Ovšem tak, aby místnost nepůsobila jako krypta. Důležitá je přítomnost i dalších barev, rostlin, dřeva a denní světlo. Společně se dnes podíváme, jak úžasně černá v interiéru vypadá.

1. Pracovní kout

Myslíte si, že mít černou barvu v pracovním koutku není dobrý nápad? Opak je pravdou. V psychologii barev se říká, že černá barva může poskytnou ochranu před emočním utrpením, což je ideální barva při vytváření klidného pracovního prostoru. Důležité je samozřejmě i použití dalších veselých barev, které právě díky černé vyniknou. Může to být okrová, oranžová. Skvěle černou doplní i béžová, světle šedá a bílá.

2. Černá v koupelně

Také v koupelně lze použít černou barvu. Skvěle vedle ní vynikne bílá vana, umývadlo či toaleta. Kombinace šedé, bílé a černé vypadá luxusně. Černá se hodí do koupelen s dostatkem denního světla či alespoň dostatečným umělým osvětlením podobné dennímu. Přítomnost decentního dřevěného stolečku působí nanejvýš útulně.

3. Černá v ložnici

Také v ložnici vypadá černá úžasně. Černá se spojení se dřevem působí vždy nadčasově, útulně, luxusně. Osobně tuto kombinaci zbožňuji. Na černé stěně vynikne bílá police. Postel s bílým povlečením vypadá svěže. Bílá je i dveřní výplň na šatní skříni, tudíž ložnice ani trochu nepůsobí ponurým dojmem.

4. Moderní kuchyně

Černé kuchyňské linky jsou trendem poslední doby. V tomto roce k černé přibude i tmavě zelená, modrá a šedá. Doteď jsme byli zvyklí na světlé a tlumené barvy, ale jak vidíte i s tmavými barvami se dá pracovat a v interiéru působí dynamicky, luxusně. Černá je sice moderní, ale s oblibou se používá i pro vybavení ve stylu moderní venkov, spojení nového a starého. Zkrátka pracuje se s ní stejně dobře, jako se světlými barvami.

5. Obývací pokoj

Začlenit černou do interiéru může být pro začátečníky odstrašující. Ovšem není potřeba se zbytečně strachovat. Experimentů se bát nemusíte, když dodržíte pár zásad. Černá se hodí tam, kde je dostatek světla a spíš do větších místností. Použít se může i v malé místnosti, ale třeba jen na půlku stěny. Přidejte k černé žlutou, zelenou, zlaté akcenty, stříbrnou, bílou a uvidíte, že vaše obavy se rozplynou.

Obrázky: housebeautiful