6 krásných pokojových rostlin, které nevyžadují velkou pečlivost

Milujete pokojové rostliny, ale bohužel až příliš často se vám stává, že jejich péči nezvládáte? Nezoufejte. I já si u nás doma vysloužila přezdívku – vrah kytiček. Ačkoliv jim věnuji pozornost, zalévám pravidelně, některým kytičkám se nedaří. Možná právě proto, že některé tak častou zálivku nepotřebují.

Vytipovala jsem si tedy nenáročné pokojové rostliny a těm se u nás daří. Nevěnuji jim takovou péči, jako jsem věnovala všem kytkám a ony prospívají. Pokojové rostliny jsou učiněný balzám. Čistí a zvlhčují ovzduší, jsou tou nejlepší a nejkrásnější přírodní dekorací a ještě máte doma kousek přírody.

Sukulent delfín

Tato rostlinka je velmi oblíbená zejména v Japonsku. Lístky této rostlinky připomínají skákající delfíny. Je to extrémně nenáročný sukulent a nemá rád hodně vody. Tudíž se nemáte čeho bát, pokud patříte k notorickým zapomínačům pravidelné zálivky.

Trachyandra

Tato rostlinka připomínající chapadla medúzy pochází z Afriky. Zalévat stačí jednou týdně. Má ráda slunečné a teplé místečko.

Pilea peperomioides

Pilea je stálezelená rostlina pocházející z Číny. Setkat se s ní můžete i pod názvem palačinková kytka, protože má kulaté lístky. Má ráda dostatek vlhkosti a nepotřebuje přímé sluníčko, spíš je pro ní nevhodné, protože ji blednou listy. Do substrátu je vhodné přimíchat písek, aby zemina nezůstávala mokrá.

Nehtík

Nehtík je kapradina, která snese přítmí. Máte-li doma málo světla, pak je toto ideální pokojovka zrovna pro vás anebo do místnosti, kde zrovna denního světla moc nemáte. Vzhledem k tomu, že zbožňuje vlhkost, hodí se do koupelny.

Aloe vera

Aloe je sukulentní a velmi atraktivní rostlina, rovněž patřící do řad nenáročných. Tato rostlina je zvyklá na sucho a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Navíc ji ještě využijete i jako domácí lékárničku.

Tlustice

I tlustice patří mezi sukulenty, a proto vydrží bez vody. Má však ráda světlo, vyhovuje jí nejlépe místo u okna. Nikdy ji nedávejte do stálého stínu. Zalévat stačí dokonce jednou za měsíc. Že potřebuje vodu poznáte snadno podle svraštěných listů.