6 symbolů, které přitáhnou do vašeho domova štěstí a pohodu

Máte dojem, že by se krapet štěstí navíc hodilo? Pak si ozdobte domácnost symboly, které štěstí přitahují. Život občas umí být i značně nepříjemný, to se prostě stává, že musíme řešit i nepříjemné okamžiky. Pokud je jich však v poslední době nějak moc, zkuste to zlomit. Pomoci vám mohou symboly, které štěstí přinášejí. Možná tomu věříte, možná ne, za zkoušku to snad ale stojí. Přinášíme vám tipy na 6 symbolů, které přitahují štěstí a pohodu.

Prasátko

Soška prasátka může být skvělou dekorací a nemusíte zůstávat pouze u jedné. Pořídit si můžete prasátek hned několik. Jako symbol štěstí bylo prasátko považováno již ve středověku. Nejčastěji ho dostávali účastníci turnajů, kterým se příliš nedařilo, aby jim to příště šlo lépe. Staří Germáni uctívali prase jako posvátné zvíře. Je baculaté, vypasené, tudíž se má skvěle. Představovalo plodnost a hojnost.

Slon

Slon je symbolem síly, moci, inteligence, dlouhověkosti a štěstí. Patří mezi nejstarší symboly v Číně, ale i Indii. Jako symbol štěstí se považuje slon, který má zvednutý chobot nahoru. Z jakého materiálu si slona vyberete, je jedno. Může to být sklo, porcelán, dřevo.

Podkova

Již staří Keltové věřili v moc podkovy, která měla za úkol zahánět zlé duchy. Patrně už jste si někdy všimli, že někteří lidé větší podkovy nad dveře nebo někde na stěnu. O mystické síle tohoto kusu železa byli přesvědčeni lidé napříč celým světem. Údajně dokáže udržet štěstí uvnitř domu.

Beruška

Štěstí údajně přitahují i malí broučci, zejména berušky, které jsou rovněž symbolem lásky. Většinou na sobě mívají sedm teček, což je šťastné číslo. Dřív lidé věřili, že když na vás přistane beruška, budete zdravý a nemoci se vám budou vyhýbat. Berušky mají za úkol chránit hlavně děti. Máte-li tedy doma děti, umístěte jim berušky v jakékoliv podobě do dětského pokojíčku. Štěstí znásobíte ještě tím, když pod berušku umístíte navíc čtyřlístek. Opět může jít o plyšáky, dřevěné berušky, keramické apod.

Netopýr

V Číně považují netopýry za nebeské létající krysy. Netopýři představují symbol štěstí a dlouhověkosti, protože ho v dávné minulosti lidé používali jako jednu z ingrediencí k léčení. Vy ho samozřejmě chytat, sušit nebo vařit nemusíte. Bohatě stačí, když si pořídíte sošku netopýra.

Svíčky

Svíčky jsou hodně oblíbené a patrně ze všech symbolů k vidění i nejčastěji. Symbolizují boj dobra proti temnotě. Zapalují se za mrtvé, ale i při slavnostních příležitostech a rituálech. Červená svíčka symbolizuje energii, růžová lásku, modrá harmonii, bílá a černá zase ochranu, zelená finance a kariéru.

Obrázky: pixabay