Věci, kterých se lidé neradi zbavují, ale zbytečně doma zabírají místo. Najděte sílu a zbavte se jich

Fotografie: Freepik

Všichni máme doma nějaké věci, které nepotřebujeme, ale je nám líto se jich zbavit. Nicméně občas je šatníkový detox důležitý. Třeba proto, že si uděláte během úklidu šatní skříně lepší přehled o věcech. Ty nejméně používané či nepoužívané vůbec můžete dát pryč.

Nikdo neříká, že musíte tyto věci vyhodit do popelnice. Třeba se vaší dušičce uleví, když je někomu darujete a bude vás hřát pocit, že ještě někomu činí radost a slouží. O které věci jde nejčastěji?

Značkové oblečení

Zbavit se značkového oblečení, které nebylo zrovna levné, není úkol snadný. Jenže co s oblečením, které se válí ve skříni, zbytečně se na něj práší a může se stát výtečnou svačinkou molů? Pokaždé, když jsme nucení sáhnout do peněženky hlouběji, rozmýšlíme, co s oblečením, které už není trendy, případně jsme změnili styl oblékání. Vyhodit by takové oblečení byla škoda, ale zbavit se ho určitě ne. Aspoň si uděláte místo pro nové kousky. Tento typ věcí, které zabírají místo, zkuste prodat, případně někomu darovat.

Obuv, ve které se nedá chodit

Zlákala vás vidina sexy podpatků, ale obuv není pro běžné nošení vhodná? Leží vám tyto boty doma už tři roky, ale je vám líto se jich zbavit? Přestože jste je vyvětrala maximálně dvakrát? Pokud neplánujete z této obuvi vytvořit dekoraci, pak si přiznejte, že je úplně zbytečné je doma skladovat a pryč s nimi!

Bižuterie, která už má nejlepší za sebou

Korálky, náramky, oringle do uší, řetízky na nohu, prstýnky a další kousky, které vám připomínají léta největší slávy. No lehké to nebude, ale proč je skladovat, když mohou udělat místo novým šperkům a potěšit třeba malou neteř? Poděkujte jim a rozlučte se s nimi. Vzpomínejte v dobrém.

Sušená košťata

Máte tři roky sušené růže, které jste dostala od svého milého na prvním rande? Pokud se nejedná o odborně zpracované kytky pro dlouhodobé skladování, pak už se asi drolí a sedí na nich prach. Pořiďte si jejich snímek pro věčnou vzpomínku a do koše s nimi. Lepší už to nebude.

Zaprané a vytahané oblečení

Vyhodit toto úžasné tričko a legíny? Nikdy! Už sice nevypadají tak dobře, ale na zahradu či na úklid je to dobré. No pokud máte dvě taková trička a legíny – OK. Jestliže máte však celý komínek takového oblečení, chytněte se za nos. Jak často tyto kusy oděvu používáte? Tady bude šatní detox asi na místě.

Nevhodné dárky

Přiznejme si – občas každý dostane dárek, který jaksi není úplně to, po čem jsme toužili. Ať už jde o obuv, oblečení, bižuterii či dekoraci, která je úplně mimo mísu. Pokud víte, že to nevyužijete, neskladujte to. Jenže co s tím? Byla by hloupost to někomu darovat a vrátit zpět dárci, to se nehodí a zamrzí. Jde-li o drahý dárek a víte, odkud pochází – zkuste jej v obchodě vyměnit za jiný. A jde-li o levný dárek – zařiďte, aby se daná věc „náhodou“ ztratila. Pořád je to lepší, než ji skladovat roky v krabici.