60letý muž přestavěl starší dodávku na unikátní pojízdný domov, u kterého se inspiroval oblíbeným filmem

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mobilní domov si zařídil starší britský umělec přesně v duchu Pána prstenů. Jednotlivé scény pečlivě vyřezal a instaloval ve své dodávce.

Trilogii Pán prstenů jistě všichni znáte a mnozí si ji více či méně oblíbili. Existuje však její ortodoxní milovník, který se jako čaroděj a správce lesů cítí a rozhodl se tak i žít. A vy máte možnost do jeho domova plného jedinečné atmosféry nahlédnout.

Čarodějný les v dodávce

Šedesátiletý umělec Glen Michael Herbert z Velké Británie sdělil, že byl takovým způsobem života silně přitahován, neboť vždy chtěl být strážcem lesa, sdělují na webu NYPost. V roce 2017 si tedy v Londýně pořídil starší dodávku a přizpůsobil ji svým letitým představám. Celá rekonstrukce trvala devět měsíců a pak už nezbývalo než se nastěhovat. Za vozidlo i veškeré úpravy utratil v přepočtu něco přes milion korun.

Glen je svou profesí řezbář, a tak tvorba filmových kulis pro něj nebyla nic neznámého. Prostě pracoval ve svém oboru. A jeho původním záměrem nebylo v dodávce žít, ale prodat ji jako umělecké dílo. Ovšem s každým dnem úsilí, které do této činnosti vkládal, měnil víc a víc názor. Do svých řezbářských prací se zamiloval a rozhodl se, že si dodávku ponechá a bude žít na cestách. Což vlastně stejně činil, aby mohl svá umělecká díla prodávat na výstavách v širokém okolí.

Malý domek na kolech: Přes jeho skromnost nabízí elegantní a praktickou terasu i skleník

Mobilní domov a jeho úpravy

Nutné úpravy malého domku zahrnovaly hlavně přidání tepelné izolace, aby dodávka sloužila i v chladnějším období. Glen instaloval příslušenství, kamna a solární panely k získání elektřiny. Přistavěl i verandu. Většinu prací prováděl svépomocí, jen kotel instalovala odborná firma a elektřinu kamarád. A pak už Glen hlavně vyřezával: manželskou postel, rozkládací sedačku, lesní tapety, dračí dveře.

V interiéru vyřezal Glen také scénu, jež zobrazuje draka Boltona. Podle legendy z Hampshiru byl drak zabit rytířem jménem Berkley, ale znovu se zrodil ze stromu. Svůj mobilní příbytek pak Glen nazval Radagast – podle hnědého čaroděje a strážce lesů z díla J. R. R. Tolkiena.

Co dělá řezbář Glen dnes

Dál vyřezává do dodávky i na prodej složité scény z fantasy knih a filmových sérií Pán prstenů a Hobit. Svou dodávku zaparkoval v národním parku Dartmoor v Devonu a je tam šťastný. Přitom tráví dny prozkoumáváním lesů a volným způsobem života. I když zmiňuje, že obzvláště v zimě je to poměrně těžké, píše web TheSun. Chybí tu věci, které v tradičním domě považoval za samozřejmé: zásobování vodou, teplo, elektřina, kanalizace.

Dnes musí sám zajistit, aby jeho nádrž na filtrovanou dešťovou vodu byla vždy plná a aby s ní neplýtval. Stejně tak se musí spolehnout na kompostovací toaletu a nikoliv splachovací. Články o lidech, kteří se rozhodli žít v přírodě, mimo inženýrské sítě, pro vás na BydlímeÚtulně publikujeme často. Mohou vám totiž posloužit jako zdroj inspirace. Patří k nim i příběh americké muzikantky, která si svůj tiny house postavila v lese.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*