8 věcí, které dělají váš domov „staromódním“ a jak je můžete změnit

Máte pocit, že váš domov na vás působí staromódním dojmem a nevíte si rady, jak se s tím vypořádat? Máme pro vás pár tipů, čemu se vyhnout a jak to změnit!

1. Okna a hlavní dveře

Klasické bílé okenice a vchodové dveře už jsou docela out. Pokud to váš rozpočet dovolí, zkuste je zmodernizovat lepší barvou – antracitově šedé či mentolově zelené rámy jsou skvělou volbou.

2. Barvy

Když mluvíme o předních dveřích – vyhněte se jasným lesklým odstínům, pokud se nechcete vrátit do 90. let a stejně tak se vyhněte pastelovým barvám, pokud nenavštěvujete mateřskou školku. Přední dveře jedině v neutrálních barvách.

3. Osvětlení

Bezpečnostní světlo na vchodovými dveřmi nahraďte moderními světlomety z chromu nebo mědi. Zvažte i přídavné osvětlení pro zvýraznění vaší předzahrádky.

4. Zahradní kůlna

Přetřete odlupující se nevzhlednou modrou barvu vaší kůlny a zvolte raději příjemnější odstín, jako je například tlumeně růžová, akvamarínová či modrošedá.

5. Podlaha na terase

Dříve se na každou zahradní terasu pokládala dřevěná podlaha – ta samozřejmě nevydrží věčně a po dvaceti letech její životnost končí. Ztrácí svou přirozenou barvu a prorůstá mechem. Nejlepší alternativa je dřevěná porcelánová dlažba.

6. Rostliny

Nejvhodnější rostliny, které oživí vaši zahrádku jsou okrasné česneky, podzimní japonské sasanky či oranžový dřišťál – záleží na typu a poloze půdy.

7. Rybníček

Vytvořte si i zahradní rybníček, nasaďte do něj rybičky a vaše zahrada ihned doslova ožije. Přeměňte bazén s chemikáliemi a raději okolo rybníčku vysaďte kapradiny, které jsou atraktivní pro všechny druhy volně žijících živočichů.

8. Antény

A nakonec zvedněte hlavu nahoru. Je analogová televize v této moderní době opravdu nutná? Nic nedělá váš dům více staromódnější, než právě spleť kovů a drátů, které se rozprostírají okolo vašeho komína. Připojte se na internetovou televizi a dejte drátům a anténám jednou pro vždy sbohem.

Obrázky: goodhousekeeping.co.uk