9 nejkrásnějších pokojových roslin, o kterých jste možná neměli ani tušení, že existují

Pokud se doma rádi obklopujete rostlinami a žasnete nad jejich krásou a půvabem, pak je tento článek určen právě vám. Pokojové rostliny nabízejí spoustu výhod – zlepšují proudění energie v domě, prospívají duševnímu zdraví, zmírňují stres a léčí úzkost. Uvolňují nás a vytvářejí příjemnou atmosféru. Navíc posilují imunitní systém, protože nám čistí ovzduší od toxických látek.

Mnohé z rostlin, které máte u vás doma, úspěšně filtrují vzduch, odstraňují plísně, chemikálie, a tak zamezují respiračním onemocněním a dalším zdravotním problémům, včetně rakoviny. Rostliny optimalizují vlhkost a velice zlepšují i kvalitu spánku, přispívají dokonce k léčbě proti nespavosti. Přinášíme vám seznam 9 krásných pokojových rostlin, které ani možná neznáte.

1. Umbrella crassula

Jedná se o sukulent, jehož listy připomínají deštníky. Této úžasné rostlince se také přezdívá ‚Wine Cup‘ (pohárek na víno). Když je v květu, vyrůstají ze středu pohárků tyčinky a na nich pak květy. V podstatě vypadá jako deštík vzhůru nohama.

2. Euphorbia Obesa (pryšec)

Sukulenty jsou všeobecně nenáročné na pěstování. Této rostlince se dobře daří v horkých a suchých podnebích. Připomíná baseballový míč, proto se jí také tak přezdívá.

3. Marimo Moss Balls

Marimo Moss Balls – Řasokoule zelená. Jedná se roztomilé a chlupaté kuličky řas, které by neměly být vystaveny přímému slunečnímu svitu – zhnědly by totiž a ztratily svou krásnou zelenou barvu.

4. Black succulents

Ve skutečnosti nejde o černou barvu, ale tmavě zelenou. Tento sukulent má špičaté listy, které připomínají šišky nebo malé ježečky. Úžasně vynikne se světlým podkladem – kamínky, mušličky.

5. Fishbone cactus

Fishbone cactus – Epiphyllum anguliger. Název tohoto kaktusu vznikl z důvodu, že připomíná páteř ryby. Když se mu daří, překvapí vás růžovými květy.

6. Hoya Kerrii

Výtečná rostlinka, která má tvar srdíčka. Proto ji můžete darovat někomu na Valentýna anebo jen tak z lásky.

7. Trachyandra

Tato rostlina je původem z jižní a východní Afriky a podobá se chapadlům nebo špagetám. Jedná se o větší dekorativní sukulenty.

8. Rose succulents

Toto je další krásný sukulent, který by měl být na vašem seznamu rostlin. Svým vzhledem připomíná růži. Tudíž pokud růže patří k vašim oblíbeným kytkám, bude se vám líbit i tento sukulent.

9. Lithops Plants – živé kameny

Tato rostlina připomíná kameny ze kterých vyrůstají květy. Původem je z jihoafrických pouští, a prospívá v dobře zhutněné a písčité půdě, s trochou vody, vystavená vyšším teplotám.

Obrázky: healthyfoodhouse