Vyzkoušejte také tento geniální trik a využijte k čištění gumového těsnění pračky česnek. Tímto způsobem se zbavíte plísní a vaše pračka bude opět jako nová.
Pračka patří mezi základní výbavu a nepostradatelného pomocníka téměř každé domácnosti. Aby vám však mohla správně fungovat a sloužit co nejdéle, musíte se zaměřit na její pravidelné mytí a údržbu. Podle internetového portálu Bydlet snadno si poradíte i bez chemie. Rozhodli jsme se tento jednoduchý trik vyzkoušet a výsledek nás velmi příjemně překvapil.
Co s plísní uvnitř pračky
Jedním z nejčastějších problémů je vznik plísní uvnitř pračky. Ta se během pracího cyklu bohužel snadno přenese i na oblečení, a navíc vydává velmi nepříjemný zápach. Jejím pravidelným mytím tak předejdete nejen jejímu vzniku, ale navíc prodloužíte i celkovou životnost pračky, o čemž jsme psali již dříve v článku na BydlímeÚtulně.
Co budete k čištění pračky potřebovat
Nemusíte nutně kupovat drahé speciální čisticí prostředky plné nebezpečných chemikálií nebezpečných nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Raději využijte přírodní alternativy a sáhněte po surovinách ze své domácnosti, což jsme radili i v dřívějším článku na BydlímeÚtulně. V tomto případě si vystačíte s česnekovým olejem.
Jak se zbavit plísně v pračce
Česnekový olej zatočí s plísní uvnitř spotřebiče, a navíc dokáže neutralizovat nepříjemný zápach. Stačí ho nanést na vatový tamponek nebo papírový ubrousek a postižené místo jím pečlivě vyčistit. Jakmile máte hotovo, nechte těsnění pračky důkladně vyschnout. K čištění bubnu a filtru je vhodné využít jedlou sodu nebo ocet.
Trouba bude zářit čistotou díky domácí metodě s hliníkovou fólií, která ušetří peníze za chemikálie
Jak často pračku čistit
V ideálním případě byste měli toto zařízení důkladně vyčistit po každém použití. Minimálně však jednou měsíčně věnujte čas důkladnému vymytí filtru, bubnu pračky, zásobníku na prací prostředky i těsnicí gumy. Oblečení tak budete mít vždy bezchybně vyprané a pračka bude fungovat opravdu dlouho.